Konwersja ISO/DIN/PN

Aktualnie dużo osób zastanawia się, czym charakteryzuje się konwersja ISO/DIN/PN… Co oznaczają te poszczególne skróty? Jak konwersja powinna być krok po kroku wykonywana? Chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat? W takim razie zapraszamy do poniższego artykułu.

ISO/DIN/PN – co to znaczy?

Rozpoczniemy od Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej. Odpowiada ona za normy ISO. Jest to podmiot w tej konkretnej kategorii najbardziej rozpoznawalny. Normy ISO są natomiast stosowane tak naprawdę na całym świecie. Jakie są główne zadania tej organizacji, która ma swoją siedzibę w szwajcarskiej Genewie? Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna tworzy normy choćby po to, aby w ogóle nie występowały problemy pod kątem technicznym. Zwłaszcza wtedy, kiedy zamierzają ze sobą współpracować podmioty z różnych państw.

Za normy DIN odpowiada Niemiecki Instytut Normalizacyjny. To placówka, która powstała nawet kilka lat wcześniej niż Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna. Warto zauważyć, że ten podmiot w tym momencie stacjonuje na terenie Berlina. Natomiast za normy PN odpowiada tak naprawdę w głównej mierze Polski Komitet Normalizacyjny. Jest to jednostka, której zadaniem jest między innymi zatwierdzanie lub wycofywanie z powszechnego użycia norm, które niestety na to dłużej nie zasługują…

Przeczytaj także: http://radiobc.pl/dlaczego-warto-wybierac-sruby-ze-stali-nierdzewnej/

Jak może być wykonana konwersja?

Po co jest w ogóle wykonywana konwersja ISO/DIN/PN? Trzeba zwrócić uwagę, że dzięki temu przedmiot umowy – na przykład pomiędzy stroną sprzedającą oraz kupującą – jest bardzo dokładnie oraz szczegółowo określony. Na terenie naszego kraju są stosowane między innymi normy PN. Kłopot jest taki, że poza Polską nikt o nich prawdopodobnie nie słyszał. Najbardziej uniwersalne są zaś zdecydowanie normy ISO. Często zatem chodzi o to, aby poznać te właśnie oznaczenia.

Jak może być natomiast wykonana konwersja? Pomaga w tym temacie wyszukiwarka, która znajduje się na stronie internetowej stalmut.pl. Macie zamiar w najbliższym czasie kupić albo ewentualnie sprzedać śruby zamkowe? Posiadają one normę między innymi PN 82406. Co zaś trzeba krok po kroku zrobić, aby dowiedzieć się, jak to wygląda w przypadku ISO oraz DIN? W tym celu warto skorzystać z wyżej wymienionej wyszukiwarki. Trzeba tam albo wpisać, albo wkleić znane Wam oznaczenia. To tak naprawdę jest wystarczające, aby dowiedzieć się, że wszystkie normy to w tym wypadku DIN 603/ISO 8677/PN 82406. Zrealizowanie tego zadania to zaś maksymalnie kilkanaście, kilkadziesiąt sekund. Dzięki temu będziecie dokładnie wiedzieć, co sprzedajecie lub kupujecie. Ma to natomiast istotne znaczenie wtedy, kiedy współpracujecie z podmiotami zagranicznymi.