Krążki fibrowe cyrkonowe – do czego służą?

Krążki fibrowe wykorzystywane są różnorodnych zastosowań szlifierskich. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się czym wyróżniają się krążki z korundu cyrkonowego, jakie są ich największe zalety i gdzie można wykorzystać ich olbrzymi potencjał.

Gdzie sprawdzą się krążki fibrowe cyrkonowe?

Osoby, które chcą sprawnie szlifować stal zwykłą, drewno i różnorodne metale nieżelazne, powinny w pierwszej kolejności postawić na krążki fibrowe ze specjalnym nasypem z ziarna elektrokorundowego. Profesjonalne krążki fibrowe z nasypem z elektrokorundu cyrkonowego przeznaczone są z kolei do wymagającej stali szlachetnej i aluminium. Godne polecenia są przede wszystkim specjalne krążki fibrowe cyrkonowe z multispoiwem, które zapewniają efekt chłodnego i efektywnego szlifowania. Przy wyborze odpowiednich krążków fibrowych cyrkonowych warto zwracać uwagę przede wszystkim na ich zakres granulacji, dzięki czemu będzie można wybrać materiały ścierne do swoich indywidualnych potrzeb.

Niezawodne krążki fibrowe Klingspor – do czego można je wykorzystać?

Oryginalne krążki fibrowe Klingspor są doskonałym wyborem dla tych osób, które poszukują idealnego kompromisu pomiędzy wysoką jakością wykonania, niezawodnością i przystępną ceną. Krążki Klingspor znajdują szerokie zastosowanie w pracy na stali zwykłej, kwasoodpornej i różnorodnych metalach nieżelaznych. Doskonale nadają się między innymi do wygładzania powierzchni, szlifowania i usuwania spoin spawalniczych. W dobrych sklepach internetowych (np. https://www.krazkiscierne.pl/oferta/cyrkonowe1c1c) można znaleźć również półelastyczne krążki fibrowe Klingspor, które przeznaczone są do kompleksowej obróbki granitu, kamieni i marmuru. Na rynku dostępne są nie tylko krążki na rzep, ale również krążki zwykłe i naklejane.

Korund cyrkonowy – jakie zalety?

Korund cyrkonowy może pochwalić się wieloma drogocennymi właściwościami, dzięki czemu doskonale nadaje się do obróbki stali nierdzewnej. Olbrzymimi atutami jest przede wszystkim duża wydajność usuwania zbędnego materiały przy długiej żywotności. Korund cyrkonowy nadaje się do szlifowania zgrubnego i wykańczającego, przy maksymalnej prędkości roboczej 80 m/s. Elektrokorund cyrkonowy jest w chwili obecnej najlepszą alternatywą dla węglika krzemu i elektrokorundu ceramicznego. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że elektrokorund cyrkonowy otrzymuje się w procesie produkcji elektrokorundu przez dodanie około 10-40% tlenku cyrkonu. Między innymi dlatego też materiał ten, może być wykorzystany do szlifowania z bardzo dużymi naciskami.