Łóżko do sypialni – jakie wybrać?

Łóżko to najważniejszy element w każdej sypialni. Jest istnym sercem tego pokoju, a każdy z nas oczekuje tego, aby zapewniało nam ono świetny sen, a przy tym idealnie wpasowywało się w konkretne wnętrze. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, jednak wymaga nieco wysiłku. W sklepach nie brakuje różnego rodzaju rozwiązań, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Jak wybrać odpowiednie łóżko do sypialni. Na co zwrócić uwagę? Pośród czego można wybierać? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz właśnie w tym artykule!

Łóżko drewniane czy tapicerowane – co warto wiedzieć?

Najpopularniejszymi typami łóżek na rynku są meble tapicerowane oraz drewniane. Dobrej jakości łóżko drewniane to zakup na wiele długich lat. Jest to także w pełni uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się w większości wnętrz. W związku z tym bez względu na to, czy twoja sypialnia urządzona jest w stylu eklektycznym, skandynawskim czy nowoczesnym, proste oraz klasyczne łóżko drewniane świetnie zda egzamin.

Inną, równie interesującą propozycją może być łóżko tapicerowane. Wielką zaletą tego rozwiązania jest brak ostrych krawędzi, a także ogromny i miękki zagłówek, który bardzo pozytywnie wpływa na wygodę w trakcie wieczornego czytania. Jednym z rodzajów łóżka tapicerowanego jest tak zwane łóżko kontynentalne. Jedną z cech charakterystycznych tego rozwiązania są aż trzy materace – dolny, którego można znaleźć w skrzyni, materac właściwy i cienki toper. Dzięki takiej konstrukcji łóżko jest niezwykle wygodne i spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Wymiary łóżka – jak to wygląda?

Sam wygląd łóżko to nie jedyna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę w czasie wybierania tego mebla. Równie ważne są wymiary, które przecież będą wpływały na komfort użytkowania samego łóżka. Klasyczne wymiary łóżka przeznaczonego dla jednej osoby to 90 × 200 cm. Mebel ten sprawdzi się dla singla, jeśli jednak chcesz liczyć na więcej wygody, postaw na szerokość równą 120 cm. Jeśli natomiast chodzi o łóżka podwójne, to idealne będzie łóżko 160 × 200 lub 180 × 200. Warto także rozważyć ogromną propozycję, jaką jest 200 × 200 cm.