Najciekawsze konstrukcje laptopów

Hybryda, czyli tablet z doczepianą klawiaturą, wkrótce ustąpi miejsca kolejnej, jeszcze bardziej nowoczesnej konstrukcji laptopa. Lenovo stworzyło pierwszy na świecie laptop z dwoma wyświetlaczami i technologią E Ink – Yoga Book C930. Ten laptop konwertowalny może pełnić funkcję laptopa, tabletu, czytnika e-booków oraz notesu czy szkicownika. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tym urządzeniu, przeczytajcie nasz artykuł.

Czemu zawdzięcza swoją popularność laptop konwertowalny? W ciągu ostatnich kilku lat znacznie wzrosło zapotrzebowanie na mobilność urządzeń przeznaczonych do pracy i rozrywki. Dawniej wystarczało nam, że możemy przenieść laptopa, w specjalnie do tego przeznaczonej torbie, z pracy do domu, by pracować na nim przy biurku, z podłączonym zasilaczem. Dziś oczekujemy urządzenia na tyle lekkiego i smukłego, by zmieściło się do zwykłej torby czy teczki razem z innymi rzeczami. Co więcej, chcemy korzystać z niego niemal w każdym miejscu – podczas spotkań biznesowych i prywatnych, w komunikacji miejskiej, na plaży, czy podczas ćwiczeń na siłowni. Również tam, gdzie nie mamy możliwości podłączenia laptopa do prądu.

Yoga Book C930 uwzględnia ten trend. Konstrukcja laptopa jest wyjątkowo lekka – waży zaledwie 775 gramów. Należy on do najsmuklejszych na rynku, przy 4 mm grubości po otwarciu i 9,9 mm po zamknięciu. Do tego Yoga Book C930 został wyposażony w baterię, która umożliwia pracę przez 9 godzin bez ładowania.

Yoga Book C930 – laptop konwertowalny

Yoga Book C930 to urządzenie wielofunkcyjne. W niewielkiej obudowie zamknięto funkcje laptopa, tabletu, czytnika e-booków, a nawet elektronicznego notesu. Zmiany trybu pracy są możliwe dzięki zawiasowi otwieranemu w zakresie 360°. Sprawia on, że laptop konwertowalny jest elastyczny i odpowiada na nasze potrzeby w różnych sytuacjach – zarówno prywatnych jak i zawodowych. Sprawdzi się zarówno podczas wieczornego oglądania seriali, jak i pracy podczas lotu samolotem. Niekwestionowana nowość stanowi innowacyjny sposób otwierania laptopa. Wystarczy bowiem zapukać w jego pokrywę, aby mechanizm sam uniósł klapę.

Lepszy niż hybryda

Lenovo udoskonaliło klawiaturę urządzenia w porównaniu do pierwszej generacji Yoga Book, tak by pisanie było maksymalnie naturalne. Na to doświadczenie składają się efekty dźwiękowem dotykowe i wizualne. Naciskane klawisze są trójwymiarowe i wydają dźwięki klawiatury mechanicznej. Można niemal zapomnieć, że mamy przed sobą laptop z dwoma ekranami. Poprawia to szybkość i dokładność pisania.

Laptop z dwoma ekranami

Yoga Book C930 to pierwszy na świecie laptop z dwoma ekranami i technologią E Ink. Główny wyświetlacz – QHD 2K IPS o przekątnej 10,8 cala i jasności 400 nitów. Drugi ekran stworzony w technologii E-Ink może być wykorzystywany między innymi do robienia notatek i szkicowania przy użyciu pióra cyfrowego Precision Pen na przypominającej papier powierzchni. Rysunki mogą być w prosty sposób przenoszone pomiędzy dwoma ekranami. Jednym kliknięciem zmienimy nasz szkicownik w samouczącą się klawiaturę. Może również posłużyć nam za czytnik e-booków dzięki matowej powierzchni, która nie męczy oczu, a jednocześnie pozwala nanosić komentarze w tekście, podkreślać itp.

Laptop konwertowalny Yoga Book C930 dostępny jest w cenie ok. 4 599 zł. To nie taka wygórowana kwota, jeśli weźmiemy pod uwagę, że kupując go, zyskujemy kilka urządzeń w jednym.