Jak szybko i skutecznie schudnąć. Jakie suplementy na odchudzanie

Odchudzanie to trudny i wymagający proces, do którego potrzeba dużej determinacji, samozaparcia, regularności i cierpliwości. Jędrnej, szczupłej sylwetki nie da się wypracować w ciągu tygodnia ani nawet miesiąca, choć można i warto to przyspieszyć. Jak wobec tego schudnąć w optymalny sposób? Jakie suplementy warto w tym celu kupić? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na te pytania.

Dieta kluczem do sukcesu

Jeżeli chcesz schudnąć, oznacza to, że Twoim zdaniem masa Twojego ciała jest zbyt duża lub ze względu na powiększoną tkankę tłuszczową wygląda ono nie tak, jak oczekujesz. Jak do tego doszło? Wyłączając jakiekolwiek choroby, dolegliwości zdrowotne czy zmiany hormonalne, najprawdopodobniej powodem był fakt, że liczba spożywanych przez Ciebie każdego dnia kalorii przez długi czas przekraczała wydatki energetyczne Twojego organizmu. Nadwyżka kalorii musiała się gdzieś ulokować i zrobiła o w tkance tłuszczowej, której teraz chcesz się pozbyć.

Skoro tkanka tłuszczowa urosła ze względu na spożywanie większej liczby kalorii niż liczba wydatkowanych kalorii, można dojść do wniosku, że odwrócenie tego procesu przyniesie przeciwne skutki, tzn. przy spożyciu mniejszej liczby kalorii niż dzienne wydatki energetyczne zacznie się systematyczny spadek masy ciała. Rzeczywiście, to prawda, a kluczowa w tym kontekście jest dieta, która musi być tak dobrana (i przestrzegana!), aby kaloryczność wszystkich posiłków była o 5-10% niższa liczba wydatkowanych przez Ciebie kalorii w ciągu dnia.

Choć najważniejszy w odchudzaniu jest ujemny bilans kaloryczny, to aby ułatwić sobie drogę do jędrnej, chudej sylwetki, można rozważyć suplementy, o których przeczytasz w poniższych akapitach.

Jakie suplementy na odchudzanie

Spalacz tłuszczu

Spalacz tłuszczu podwyższa wydatki energetyczne organizmu, tak aby samoistnie zużywał więcej kalorii. Działanie tego rodzaju suplementów jest nie tylko skuteczne, ale i w pełni bezpieczne.

L-karnityna

Dzięki suplementacji l-karnityny obecne w organizmie komórki tłuszczowej ulegają rozpadowi w krótszym czasie. Aminokwas ten ułatwia uzyskiwanie z nich energii, w efekcie czego w mniejszym stopniu odkładają się one w formie nieestetycznej tkanki tłuszczowej.

Cynk, magnez i chrom

Wszystkie 3 minerały są bardzo ważne w kontekście odchudzania, które w przypadku ich niedoborów przebiega wolniej i mniej skutecznie. Chrom, magnez i cynk występują w formie jednego suplementu zwanego ZMA, który jest warty polecenia osobom redukującym tkankę tłuszczową.

Witamina D

Badania dowiodły, że osoby, które suplementują witaminę D, uzyskają lepsze rezultaty w odchudzaniu w porównaniu z tymi, którzy jej nie przyjmują. Uważa się, że największa w tym zasługa obniżonego poziomu kortyzolu, na co wpływ ma właśnie witamina D. Poza tym redukuje ona stężenie cukru i „złego” cholesterolu w organizmie.

Kwasy tłuszczowe omega-3

Chcąc poprawić efekty odchudzania, należy zadbać o odpowiednią podaż kwasów tłuszczowych omega-3, w tym przede wszystkim EPA i DHA. Dlaczego one są kluczowe? Ponieważ wpływają na proces przemiany glukozy i komórek tłuszczową w energię.