Najlepsze aparaty ortodontyczne dla dorosłych

Aparaty ortodontyczne to sposób na leczenie wad zgryzu nie tylko u dzieci, ale także u osób dorosłych. Modne stało się dbanie o wygląd i zdrowie, dlatego bez względu na wiek chcemy mieć piękny uśmiech i proste zęby. Ortodonci w ofercie mają wiele rodzajów aparatów, różniących się nie tylko szczegółami technicznymi, ale także wizualnymi.

Aparaty stałe ligiaturowe

U osób dorosłych stosuje się aparaty stałe. W przeciwieństwie do modeli ruchomych, stosowanych u dzieci, ten rodzaj przyklejany jest do zębów. Składa się z metalowych łuków, zamków, pierścieni i ligiatur, czyli gumek, które mają za zadanie utrzymanie łuku ortodontycznego w zamkach. W zależności od zastosowanych materiałów aparaty ruchome różnią się między sobą. Zazwyczaj są widoczne i wymagają częstych wizyt u ortodonty, ich cena jest jednak znacznie niższa. Niewątpliwą zaletą tych modeli jest wszechstronność zastosowań, bez względu na wadę, którą mają korygować. Czas leczenia jest stosunkowo długi i może wynosić nawet dwa lata.

Aparaty samoligaturujące

Ten rodzaj aparatów ortodontycznych nie posiada ligatur. Stosuje się w nim mechanizm suwakowy, zmniejszający nacisk na zęby. Nie ma konieczności regulacji gumek. Czas leczenia jest nawet o kilka miesięcy krótszy niż w przypadku aparatów ligaturowych. Łatwiej też utrzymać higienę. Zmniejszone jest ryzyko podrażnień i odczuwania bólu. „Dzięki łatwiejszej obsłudze, zastosowanie aparatów ortodontycznych samoligaturujących pozwala również na skrócenie czasu wizyt u ortodonty” – podkreślają specjaliści z serwisu tourmedica.pl. Aparaty bezligaturowe są droższe, ale pozwalają na zlikwidowanie dodatkowego tarcia, przez co występuje mniejsza bolesność i łatwiej osiągnąć planowany efekt, gdyż ich praca jest bardziej wydajna.

Chcąc zadbać o swój wygląd i zdrowie, nie należy zapominać o zębach. Skoro decydujemy się na coraz popularniejsze zastosowanie botoksu, zabiegi kosmetyczne i operacje chirurgiczne, z równą uwagą dbajmy o piękny uśmiech. A aparat ortodontyczny to nie tylko poprawa estetyki, lecz także zdrowia.

Zapoznaj się także z zabiegiem powiększania piersi na https://www.tourmedica.pl/kliniki/powiekszanie-piersi/