Najlepsze żele do paznokci dla początkujących – jakie powinny być?

Żelowe paznokcie od lat uchodzą za niezwykle modne i trwałe. W przeszłości na chwilę odeszły w zapomnienie, aby ostatecznie wrócić wśród najnowszych trendów ukazywanych przez stylistki. Żel pozwala odpowiednio zbudować płytkę, dzięki czemu nawet osoby z krótkimi i łamiącymi się paznokciami, mogą uzyskać ładny i trwały efekt. Dopiero zaczynasz przygodę ze stylizacją i nie wiesz, jakie żele do paznokci wybrać? Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą Ci dokonać trafnego wyboru!

Żel budujący – gwarancja trwałych paznokci

Żele do paznokci mają to do siebie, że są przede wszystkim budujące. Pozwalają więc nadbudować długość płytki, którą następnie należy odpowiednio wyprofilować. Nawet jeśli Twoje paznokcie są miękkie i bardzo krótkie, z pomocą żeli jesteś w stanie je przedłużyć i cieszyć się ich trwałością przez długi czas. Nic zatem dziwnego, że żel został tak pozytywnie przyjęty przez kobiety. Za sprawą tej substancji możliwe staje się uzyskanie pięknych paznokci, które będą dodawać pewności siebie.

W sklepach znajdziesz wiele wariantów tych produktów. Jeśli jednak dopiero zaczynasz swoją przygodę ze stylizacją paznokci, to nie wszystkie przypadną Ci do gustu. Żel, który wybierzesz, musi mieć przede wszystkim odpowiednią konsystencję. To najważniejsza cecha, która pozwala komfortowo rozbudować płytkę i uformować ładny kształt paznokcia – ani przesadnie cienki, ani przesadnie gruby. Oprócz tego znaczenie mają właściwości preparatu. Muszą one spełniać wszelkie normy europejskie dla tego typu produktów. Jest to kwestia, która najbardziej powinna Cię interesować, jeśli zamierzasz w przyszłości otworzyć swój salon kosmetyczny.

Wysoka jakość żeli do paznokci

Jako osoba początkująca w stylizowaniu paznokci, musisz pamiętać o tym, że żele kosmetyczne można użytkować, jeśli mają aktualną datę przydatności. W przeciwnym razie produkt nie nadaje się do utwardzania w lampie i powinien zostać wyrzucony. Wysoka jakość żeli to podstawa, aby nauczyć się wykonywać zabieg przedłużania paznokci tą metodą. Bardzo dobrym pomysłem okazuje się zastosowanie żelu samopoziomującego LED, który po nałożeniu ładnie się wygładza. Dzięki temu nie będziesz się denerwować, że ledwo ukształtowany paznokieć rozlewa się na skórki pod lampą UV.

Warianty kolorystyczne

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, żele do paznokci również mają swoje różne warianty kolorystyczne. Każdy może wiec wybierać spośród tych, które najbardziej mu odpowiadają. Musisz jednak wiedzieć, że kolor żeli nie jest aż tak mocno intensywny. Istnieje więc możliwość położenia na nim warstwy lakieru hybrydowego, co z pewnością zakryje bazę i nada mu ciekawy, intensywny kolor. Najczęściej w sklepach spotkasz się z żelami w kolorach: różowym jasnym oraz ciemnym, brązowym, nude, białym i mlecznym. Wszystko zależy więc od tego, jaki efekt chcesz uzyskać lub czego zażyczyła sobie Twoja klientka.

Zalety żeli do paznokci

Wykorzystywanie żeli do paznokci ma swoje ogromne plusy. Masa jest szczególnie wytrzymała, a jednocześnie, gdy zostanie odpowiednio wybrana przez osobę początkującą, wówczas może być idealnym materiałem do nauki przedłużania płytki. Budowa paznokcia materiałem żelowym pozwala nadać mu dowolny kształt, grubość i długość. Dzięki żelom możliwe staje się osiągnięcie naprawdę wyjątkowo długich paznokci, jeśli dana osoba, właśnie o takich marzy. Ten rodzaj przedłużania pozwala także na wykonanie pięknych zdobień, które zachwycają i przyciągają zaciekawione spojrzenia.