Ile powinnam jeść na diecie ketogenicznej aby schudnąć?

Dieta ketogeniczna jest stosowana z różnych powodów. Podstawowym jej zastosowaniem, jest, rzecz jasna, utrata zbędnych kilogramów. Nie każdy jednak wie, że jest ona polecana również osobom zmagającym się z cukrzycą, a wstępne badania pokazują, że może ona w znaczący sposób ograniczać dolegliwości związane z chorobą Parkinsona. Jak się okazuje, chorzy po ok. 8 tygodniach diety wykazują znaczący wzrost umiejętności merytorycznych. Dziś skupimy się jednak na podstawowym aspekcie diety, a konkretnie na pytaniu: ile kalorii na diecie keto pozwoli schudnąć?

Jak zrzucić kilogramy z dietą ketogeniczną?

Dieta ketogeniczna jest jedną z najbardziej skutecznych diet, jeśli chodzi o redukcję zbędnych kilogramów. Jej podstawą jest, rzecz jasna, jadłospis keto, który dokładnie reguluje co i ile jeść na diecie keto oraz jakie dania i składniki są nam absolutnie zabronione. Jedynie dokładne trzymanie się ustalonego przez dietetyka jadłospisu sprawi, że dieta ketogeniczna będzie zdrowa i skuteczna.

Pamiętać jednak musimy, że w trakcie diety ketogenicznej niezbędna będzie suplementacja witamin oraz składników mineralnych. Domyślny keto jadłospis jest skonstruowany tak, by w miarę możliwości niezbędne elementy dostarczać w ramach posiłku. Czasami może okazać się to jednak za mało – aby zapobiec charakterystycznym objawom niedoboru magnezu czy potasu wystarczy jedynie sięgnąć po wysokiej jakości suplementy diety.

Decyzja o rozpoczęciu diety keto powinna zostać skonsultowana z dietetykiem. Pozwoli to dobrać najbardziej odpowiedni wariant diety, indywidualny jadłospis uwzględniający ewentualne alergie, no i rzecz jasna – w indywidualny dla danej osoby sposób podejść do tego, ile kalorii można jeść na diecie keto. Dieta ketogeniczna działa najlepiej właśnie wtedy, gdy trzymamy się indywidualnego planu żywienia.

Jak ustalić, ile kalorii na diecie keto będzie optymalną ilością?

Osoby zastanawiające się, jak schudnąć na diecie ketogenicznej mogą przede wszystkim porozmawiać z dietetykiem. Istnieją jednak również i inne opcje. Jeśli korzystamy z gotowego rozwiązania, na przykład diety pudełkowej – odpowiednim wyjściem będzie keto kalkulator zapotrzebowania kalorycznego. Skorzystać z niego powinniśmy jeszcze przed złożeniem zamówienia, pozwoli on bowiem ustalić indywidualną, optymalną do naszego zapotrzebowania ilość kalorii, jakie powinniśmy przyjąć w ramach dziennego zestawu dietetycznego. Od tego zaś będzie zależało to, jaki konkretnie zestaw posiłków otrzymamy danego dnia.

Pamiętajmy, że aby obliczenia ile jeść na diecie keto były poprawne, a co za tym idzie wybrana dla nas dieta skuteczna, powinniśmy zgodnie z prawdą wprowadzić wszelkie wymagane przez keto kalkulator zapotrzebowania kalorycznego dane. Nasze dane są w pełni anonimowe i służą po prostu dobraniu optymalnej diety za pomocą zautomatyzowanego systemu, nie mamy zatem czego i przed kim się wstydzić.

Na ogół zaleca się spożywanie od 1500 do 2000 kcal dziennie. Istnieją jednak również indywidualne rozwiązania zawierające zarówno mniej, jak i więcej kalorii w dziennym zestawie posiłków, dlatego też jeszcze raz polecamy konsultację z dietetykiem, lub skorzystanie z keto kalkulatora, aby dostosować keto jadłospis do własnych wymagań.

Kalkulator keto diety – wymagania

Kalkulator ketogeniczny nie wymaga od nas podania danych personalnych, czy potencjalnie zawstydzających. Aby dowiedzieć się, ile kalorii można jeść na diecie keto będzie dla nas optymalną ilością musimy jedynie określić poziom naszej aktywności fizycznej, wiek, płeć oraz podstawowe dane takie jak waga oraz wzrost. Te proste obliczenia pozwolą w szybki sposób dobrać indywidualny plan dietetyczny, a co za tym idzie – sprawią, że dieta keto okaże się nie tylko smaczna, ale i skuteczna.