Najważniejsze trendy w odzieży medycznej

Rewolucja do medycznej mody przyniosła kolor. Jednak producenci na wprowadzeniu nowych barw pośród szpitalnych mundurków nie poprzestali. Branża ta wciąż ewoluuje, by móc w jak najszerszym stopniu spełniać potrzeby personelu medycznego. Marki rywalizują dostarczaniu członkom personelu medycznego ubrań tworzonych z coraz bardziej zaawansowanych technologicznie materiałów, fasonów uwydatniających atuty sylwetki czy wzorów urozmaicających medyczny look.

Zaawansowane technologicznie materiały

Każdy dzień stawia nowe wyzwania przed każdym członkiem personelu medycznego. Długie dyżury, zmiany podczas których nie ma czasu odetchnąć, walka o zdrowie pacjentów sprawiają, że odzież medyczna musi dotrzymać kroku tej pełnej wyzwań codzienności. Marki kreujące modę medyczną wychodzą naprzeciw potrzebom personelu medycznego proponując tkaniny: łatwe w prasowaniu, szybkoschnące, odporne na zagniecenia, oddychające. Niezwykłą popularnością wśród producentów zaczęły cieszyć się materiały z poliestrem w składzie, gwarantującym łatwą pielęgnację, estetyczny wygląd mundurka medycznego przez cały dyżur. Na drugim miejscu są te wzbogacone o elastan (spandex) pozwalającym tworzyć kroje bardziej dopasowane do sylwetki i wygodniejsze w noszeniu. Coraz częściej producenci wybierają także materiały posiadające w składzie syntetyczny jedwab. Rayon, bo to o nim “mowa” daje przewiewność i miękkość materiału.

Inspiracje modą streetwearową

O tym, że projektanci mody medycznej czerpią ze streetwearu świadczą chociażby sięgnięcie przez nich po określone kroje spodni, takie jak joggery czy bojówki. Te chętnie wybierane przez fizoterapeutów, rehabilitantów i wszystkich innych ceniących w medycznej modzie wygodę i funkcjonalność.

Kroje podkreślające atuty figury

Bezkształtny mundurek był kiedyś codziennością. Współczesna odzież medyczna sprzyja rożnym sylwetkom. Fasony damskiej odzieży podkreślają proporcje, a szeroki wybór propozycji sprawia, iż każda odnajdzie w medycznej modzie, to co dla niej najlepsze.
Doskonałym tego przykładem są bluzy medyczne z kontrastującymi wstawkami po bokach. Sprawiają one, że sylwetka optycznie staje się smuklejsza. Takie propozycje dla Pań znaleźć można w kolekcji Healing Hands Purple Label dostępnej w internetowym sklepie meditrendy.pl.

Atrakcyjne wzorki

Jednolity scrubs medyczny może w doskonały sposób zostać przełamany wzorkiem. Marki poza propozycjami okazjonalnymi na rozmaite święta lub okresy w roku, zaskakują deseniami adekwatnymi na co dzień. Spośród tych na topie są w szczególności wzory kwiatowe, które znaleźć można m.in. w kolekcji Next Gen amerykańskiego producenta Koi. Niesłabnącą popularnością cieszą się wciąż motywy zwierzęce i abstrakcyjne.

Medyczna moda to prawdziwa strefa innowacji, w której topowe marki udoskonalają swoją odzież, tak by ta była najlepszą odpowiedzią na potrzeby lekarzy i pielęgniarek na całym świecie. Innowacyjne produkty znajdą Państwo w szerokim asortymencie sklepu internetowego Meditrendy oraz w trzech stacjonarnych salonach znajdujących się w Częstochowie, Katowicach i Łodzi.