Narty we Włoszech

Narty w Austrii lub we Włoszech to wydatek, na który może sobie pozwolić coraz więcej polskich rodzin. Ten rodzaj aktywności zimowej poza granicami Polski zwykle można uprawiać dłużej, do kwietnia a nawet maja. Ponieważ przybywa miłośników białe go szaleństwa, oblężenie przeżywają nie tylko najbardziej popularne miejsca wypoczynkowe, ale również te, które znajdują się blisko nich. Jadąc samochodem do Austrii i Włoch można po drodze spotkać równie atrakcyjne miejscówki w Niemczech czy Szwajcarii. Wiele z nich znajduje się przy granicach państw.

Włochy dla każdego

Duża zaletą zimowego pobytu we Włoszech jest to, że tamtejsze stoki są uniwersalne. Mają dobre trasy do zjazdów dla prawdziwych mistrzów, ale również zupełnych amatorów, stawiających na deskach swoje pierwsze kroki. Szlaki o różnych stopniach trudności sprawiają, że również małe dzieci mogą liczyć na coś dla siebie. To właśnie z myślą o nich powstało wiele specjalnych tras oraz szkółek narciarskich. O tym, na co można liczyć w konkretnym kurorcie warto przeczytać zanim zaplanujemy wyjazd. Pomogą w tym strony takie, jak Taksidi, na której znajdują się dokładne opisy nie tylko atrakcji, ale również wygód w poszczególnych miejscach.

Idealne warunki

Sezon zimowy we włoskich górach trwa naprawdę długo. To sprawia, że na narty we Włoszech można się wybrać nawet w kwietniu a czasami również w maju. Plusów wyjazdu jest wiele.

  1. Słońce. Włochy rzadko kiedy przykrywają się ciemnymi chmurami. Przez większą część roku jest tam słonecznie, również zimą.
  2. Val Di Sole to ulubiony region zimowy Polaków. Jeśli ktoś lubi spotkać rodaków będąc za granicą, ten kierunek jest wart polecenia. Miłośnicy nart mogą liczyć na aż 360 km tras.
  3. Niskie ceny. Wyjazd na narty do Włoch jest znacznie bardziej przyjazny dla portfela niż na przykład ten do Austrii.
  4. Świetne jedzenie. Włoska kuchnia jest na tyle uniwersalna, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Również zwolennicy bardziej lekkich posiłków. Warto pokusić się o próbowanie lokalnych specjałów.
  5. Atrakcje do zwiedzania. Podczas ferii zimowych zwykle turyści nie zaglądają w centralną lub południową część Włoch, tylko skupiają się na regionach północnych. Jako małą odmianę od zjazdów można sobie zafundować wycieczkę nad jezioro Garda, do Mediolanu, Wenecji czy Turynu. To również doskonała opcja dla osób, które wyjeżdżają na narty bardziej dla towarzystwa niż szusowania po stokach.

Narty we Włoszech to propozycja wyjazdu na ferie zimowe z całą rodziną lub przyjaciółmi. Poszczególne miejscowości są bardzo dobrze skomunikowane. Właściciele hoteli oraz pensjonatów dbają również o to, aby pełna informacja na temat tego, co oferują była dostępna w Internecie. Warto pytać o zniżki dla rodzin oraz grup kilkuosobowych.