Nowe auto na kredyt – także w salonie samochodowym!

Chcesz kupić nowe auto, ale nie masz wystarczających oszczędności? Teraz możesz otrzymać kredyt samochodowy także w salonie dealera!

Wielu Polaków decyduje się na kupowanie aut na kredyt. To często jedna szansa na to, aby stać się właścicielem nowego, bezpiecznego i komfortowego pojazdu bez potrzeby wieloletniego odkładania pieniędzy.

Oczywiście, kredyt jest związany z określonymi kosztami, ale dzięki niemu nie musimy czekać na zakup przez długi czas. Co więcej, na kredytobiorców czeka wiele atrakcyjnych udogodnień!

Kredyt samochodowy nie tylko w banku

Kiedyś, aby otrzymać kredyt samochodowy, trzeba było udać się do banku, aby tam dopełnić formalności. Teraz nie jest to już potrzebne, ponieważ wszystko można załatwić bezpośrednio w salonie samochodowym.

Większość marek posiada własne programy finansowania, na przykład w salonach Forda możemy skorzystać z usługi Ford Kredyt. Zakupienie auta na kredyt u dealera nie wymaga już wizyty w banku – kupno auta oraz kredyt na jego sfinansowanie weźmiemy w jednym miejscu.

Dealerzy, oprócz standardowych kredytów samochodowych, które spłacane są w ratach, posiadają także inne metody finansowania, na przykład kredyty typu 50/50.

Kto może wziąć kredyt samochodowy u dealera?

Kredyty samochodowe w salonach dealerskich są oferowane na podobnych zasadach jak w banku. Aby otrzymać pieniądze, musimy posiadać odpowiednią zdolność kredytowa. Dlatego, gdy upatrzyliśmy sobie konkretny model auta, na przykład nowe Mondeo od Forda, nasza zdolność kredytowa powinna odpowiadać wartości pojazdu.

Zdolność kredytowa jest obliczana na podstawie wpływów oraz wydatków potencjalnego kredytobiorcy. Im więcej zarabiamy i im mniej mamy stałych wydatków, tym większa zdolność. Także pod uwagę bierze się historię kredytową w BIG i BIK. Gdy mamy niespłacone długi, wtedy najczęściej spotkamy się z odmową udzielenia kredytu.

Zatem zaciągnięcie kredytu na auto wcale nie musi być skomplikowane – teraz można zrobić to również w salonie. Wystarczy tylko wypełnić wniosek i jeszcze tego samego dnia możemy otrzymać decyzję kredytową.