Nowoczesna kuchnia – o tych rzeczach nie możesz zapomnieć!

Kuchnia to centrum każdego domu – tutaj spędza się czas na przygotowywaniu smacznych posiłków dla całej rodziny, w tym pomieszczeniu odbywają się również najlepsze imprezy czy pogaduszki. Jakich elementów nie powinno zabraknąć w nowoczesnej kuchni? Przedstawiamy nasze inspiracje!

Kuchenne centrum dowodzenia

Wyspa kuchenna to marzeniu wielu pań domu – stanowi centralny punkt pomieszczenia, jest idealnym miejscem do przechowywania naczyń i akcesoriów kuchennych, a także zapewnia dodatkowe miejsce do przygotowywania potraw. Czy to prawda, że wyspa jest jednak zarezerwowana wyłącznie dla kuchni o dużym metrażu? I tak, i nie – istnieje bowiem wiele sztuczek dekoratorskich, które pozwalają na zaaranżowanie jej nawet w mieszkaniu znajdującym się w typowym polskim bloku. Najbardziej popularnym rozwiązaniem będzie urządzenie kuchni otwartej na salon – w takim pomieszczeniu niewielka wyspa może wyznaczać granicę pomiędzy strefą kuchenną i wypoczynkową.

Inteligentne przechowywanie

Producenci nowoczesnych mebli kuchennych prześcigają się w projektowaniu rozwiązań ułatwiających przechowywanie dużej ilości akcesoriów i produktów spożywczych na niewielkiej przestrzeni. Szafki kuchenne z wysuwanymi koszami typu cargo to patent, bez którego obecnie trudno sobie wyobrazić współczesną kuchnię. Ergonomiczne i funkcjonalne, pozwolą schować garnki, patelnie, słoiczki z przyprawami czy produktami sypkimi. Przechowywanie ułatwiają również systemy szafek narożnych czy obrotowych półek.

Kuchnia energooszczędna

Nowoczesna kuchnia to nie tylko funkcjonalne meble czy praktyczne akcesoria, ale także dbałość o środowisko i oszczędność energii elektrycznej. Właśnie urządzasz kuchnię i zastanawiasz się, czym należy kierować się przy wybieraniu sprzętów AGD? Energooszczędne kuchenki, lodówki czy okapy to podstawa – dzięki nim zmniejszysz wysokie rachunki za prąd i przysłużysz się środowisku naturalnemu. Warto zdecydować się na płytę indukcyjną, która pobiera aż 1/4 mniej energii elektrycznej niż żeliwna.

Szukasz najlepszych rozwiązań do swojej kuchni? Skorzystaj z inspiracji dostępnych na stronie https://www.domoweklimaty.pl/.