Okulary dla dzieci – jak wybrać modny i wygodny model?

Wady wzroku przybierają różną formę. Jedne są nabyte, inne od urodzenia. Jeśli Twoja pociecha boryka się z tym problemem, nie zwlekaj. Koniecznie udaj się do okulisty na kontrolę, a następnie wybierzcie wspólnie odpowiednie okulary. Podpowiadamy, jakie modele są modne, a jednocześnie wygodne dla dzieci w każdym wieku!

Wybór okularów dla dzieci bywa nie lada wyzwaniem. Nie każdy maluch czy nastolatek chce je nosić. Warto więc dobrać taki model, w którym dziecko poczuje się komfortowo, ładnie i przede wszystkim swobodnie. Okulary mają nie tylko dobrze wyglądać, ale przede wszystkim spełniać swoją funkcję podstawową – poprawiać wzrok. Warto więc zdecydować się na taki wariant, który faktycznie będzie przez dziecko noszony, a nie rzucony w kąt.

Okulary dla dzieci – jakie powinny spełniać kryteria?

Wizyta u okulisty za Wami. Pora wybrać odpowiedni model okularów dziecięcych. Musisz pamiętać, aby te spełniały kilka podstawowych wymogów. Po pierwsze, trzeba oczywiście wybrać takie szkła, jakie zostały zalecone przez lekarza. Po drugie, okulary muszą być perfekcyjnie dobrane pod kątem rozmiaru. Tarcza okularów powinna być możliwie najbliżej twarzy, aby dziecko nie miało możliwości spoglądania ponad okularami. Po trzecie, okulary dla dzieci powinny charakteryzować się lekkością i trwałością. Ich aktywny styl życia może niejednokrotnie skutkować upadkiem okularów, dlatego warto wybrać model stworzony z tą myślą. Sprawdzą się warianty silikonowe, gumowe, plastikowe i matalowe. Po czwarte, okulary mają być w pełni komfortowe. Nie powinny się zsuwać oraz uciskać głowy, uszu ani nosa.

Najmodniejsze modele okularów dziecięcych

Wybór okularów dla dzieci jest szeroki. Jedne modele są modne w danym sezonie, inne są ponadczasowe i zawsze świetnie się sprawdzają. Warto dostosować wybór do preferencji i wieku dziecka.

  • Dla najmłodszych sprawdzą się kolorowe propozycje, najlepiej wykonane z odpornych i elastycznych materiałów oraz z dodatkowymi gumkami, które utrzymają okulary na główce.
  • Przedszkolaki oraz uczniowie początkowych klas podstawówki to niezwykle żywotne osoby. Warto więc, aby ich okulary dawały maksimum luzu i sprawiały wrażenie, jakby w ogóle ich na nosie nie było. Wygląd okularów można dostosować do zamiłowania kolorystycznego dziecka.
  • Starsze dzieci cenią sobie nie tylko wygodę, ale też estetykę. Powinny więc dobrać swoje oprawki do upodobań. Najpopularniejszym fasonem wśród starszaków są modele typu wayfarer, ale można też pokusić się o ciekawsze modele, jak np. kocie oko dla dziewczynki czy okrągłe modele.
  • Okulary dla nastolatków to niekończąca się liczba propozycji. Sprawdzą się zarówno modele okularów dla dzieci, jak i te dla dorosłych. Dorastające kobietki oraz młodzi mężczyźni pragnąć wyglądać modnie i dorośle, warto więc, aby samodzielnie wybrali kształt oprawek do swojego stylu.

Kiedy wybierasz okulary dla dziecka, warto wziąć pod uwagę jego opinię. Dzięki temu nie ryzykujesz, że okulary będą leżały na półce, zamiast spełniać swoją rolę na nosie pociechy. Ilość wariantów jest ogromna. Z pewnością każde dziecko znajdzie opcję dla siebie.