Podłoga bez smug w dodatku błyszcząca i pachnąca – oto sposób!

Chcesz aby Twoja podłoga zawsze była błyszcząca i czysta? Zdradzimy Ci sekret, jak utrzymać ją w takim stanie…

Drewniana podłoga – czy nabłyszczanie jest konieczne?

Mycie drewnianych podłóg nie należy do najłatwiejszych obowiązków Pani Domu. Wszystkie wiemy, że drewniane podłogi wręcz potrzebują odpowiedniego odżywienia, które spowoduje, że ta będzie lśniła niczym w promieniach słońca.

Jak zadbać o drewnianą podłogę?

Jeśli chcemy zabrać się za  mycie podłóg drewnianych, musimy najpierw wybrać odpowiedni detergent. W zależności czy są to panele, czy parkiet, a może płyty winylowe – każda z nich będzie potrzebowała właściwego środka myjącego

Do drewnianych powierzchni typu linoleum, ceramika, winyl polecamy Astonish – Płyn Do Podlóg Drewnianych Jaśmin, który można stosować do codziennej pielęgnacji. Płyn pozostawia podłogę czystą, bez smug w dodatku o subtelnym zapachu jaśminu i dzikich jagód.

Droższe nawierzchnie drewniane, jak na przykład dębowy parkiet, wymagają podwójnej pielęgnacji. Drewno potrzebuje nie tylko mycia ale i nabłyszczenia. Do takich zadań specjalnych bez dwóch zdań nada się Poliboy – Koncentrat Do Pielęgnacji Parkietu, który zawiera olejek sezamowy i awokado. Pozostawia podłogę nabłyszczoną i  co najważniejsze – bez smug. Jeśli Twój parkiet jest porysowany lub stracił swój pierwotny blask – ciągle  jesteś w stanie mu go przywrócić! Wypróbuj Poliboy – Renowator Parkietu, który pokrywa mniejsze rysy oraz trwale zabezpiecza fugi. To gwarancja, że Twoja podłoga zyska drugie życie, a Ty zaoszczędzisz pieniądze nie wydając ich na nowy parkiet.

Podłoga z płytek – jak myć ją efektywnie?

Czy płytki w kuchni mogą błyszczeć jak parkiet w dużym pokoju? Owszem, mogą! Tak samo jak w przypadku powierzchni drewnianych- tutaj także niezbędne jest odpowiednie mycie. Aby uzyskać efekt WOW, użyj płynu myjąco – nabłyszczającego, który nie tylko usunie brud i kurz z kuchennej powierzchni ale także pozostawi ją błyszczącą. Sprawdź sama, przetestuj D-LUX Podłogi Nabłyszczający Citrus.

Artykuł powstał przy współpracy z: https://laboratoriumpanidomu.pl