Prywatne liceum – czy warto?

Drogi Rodzicu! Czy chcesz zapewnić swojemu dorastającemu dziecku najwyższy poziom edukacji? Zadbać o jego przyszłość? Doskonałym wyborem będzie prywatne liceum. Łódź jest miastem, gdzie znajdziemy szeroką ofertę prywatnych liceum, które kształcą młodych ludzi w bardzo różnych kierunkach. Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim Liceum Ogólnokształcące Umiejętności Twórczych w Łodzi. Połączenie wiedzy z praktyką to idealny start w studia. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej bardzo ciekawej ofercie tego liceum.

Prywatne liceum w Łodzi – wybierz kierunek zgodny z pasją i predyspozycjami Twojego dziecka

Wybór liceum nie należy do najłatwiejszy. Mając 16, 17 lat młody człowiek jeszcze nie jest pewny na 100% swojej ścieżki zawodowej i kierunku, w którym chce iść. Ma już jednak swoje pasje, hobby, poglądy na świat, zainteresowania. Liceum Ogólnokształcące Umiejętności Twórczych w Łodzi powstało właśnie z myślą o takich osobach – młodzieży z pasją. Każdy uczeń zapisujący się do tego liceum będzie miał okazję do rozwoju intelektualnego, w kierunku który go interesuje i pogłębiania wiedzy o świecie. Polecamy zajęcia dla klas o następującym profilu:

  • klasa ekonomiczna – dodatkowe godziny z matematyki, geografii oraz warsztaty z ekonomii praktycznej;

Czy wiesz, że w dzisiejszym świecie dobry ekonomista to skarb. Rośnie zapotrzebowanie na tego typu specjalistów w dużych, średnich i małych przedsiębiorstwach. Na ciekawą i inspirującą pracę mogą liczyć również specjaliści w zakresie księgowości – zarówno świadcząc usługi w ramach konkretnej jednostki, jak i  działając jako freelancer. Klasa ekonomiczna to podstawowa wiedza, która ułatwi start na studiach ekonomicznych.

  • klasa medyczna – z poszerzoną ilością lekcji biologii, matematyki, chemii lub fizyki;

Biologia, chemia – to bez wątpienia podstawy, które musi znać każdy kto myśli o studiach medycznych. Studia w tym zakresie nie należą do najłatwiejszych, ale mogą stanowić otwarte drzwi do kariery w branży medycznej. Klasa medyczna to pierwszy krok na tej drodze – drodze do pracy, która ratuje życie.
klasa matematyczno-fizyczna – więcej matematyki oraz fizyki;

Fizyka to nieustanny rozwój – praca naukowa poszerza horyzonty, jest niezwykle inspirująca. Klasa matematyczno-fizyczna przygotowuje do pracy w placówkach edukacyjnych lub w przestrzeni badawczej. Pracując w przestrzeni naukowej, każdego dnia ma się wpływ na oblicze świata.

  • klasa dziennikarska – dodatkowe lekcje z języka polskiego i historii oraz warsztaty z dziennikarstwa.

Klasa idealna, dla każdego kto marzy o pracy w mediach. Dziennikarstwo śledcze? Praca w prasie? Radiu? Telewizji? Klasa dziennikarska pomoże wejść w świat reklamy, mediów i public relations.

Liceum Ogólnokształcące Umiejętności Twórczych w Łodzi

Zapisz swoje dziecko do prywatnego liceum w Łodzi – pomóż mi znaleźć swoją własną ścieżkę w życiu. Wybierając Liceum Ogólnokształcące Umiejętności Twórczych w Łodzi pomagasz wyrazić indywidualizm swojego dziecka, pobudzić w nim kreatywność i pasję do wykonywanego w przyszłości zawodu.