Rolety rzymskie – praktyczny przewodnik po roletach rzymskich

Rolety rzymskie zyskują coraz większą popularność wśród kupujących. Wszystko to dzięki możliwości zastosowania ich do różnych typów wnętrz i aranżacji. Jednocześnie są bardziej estetyczne i znacznie bardziej eleganckie w porównaniu do zwykłych rolet w kasecie. Dzięki nim szybko i skutecznie można zmienić charakter pomieszczenia, bądź je dopełnić. Idealne dopasowanie sprawi, że pomieszczenie, w którym się znajdą stanie się kompletne.

Co charakteryzuje rolety rzymskie

Rolety rzymskie są idealnym rozwiązaniem, kiedy chcemy nadać naszemu wnętrzu charakter. Są bardzo dekoracyjne a rodzaj użytych materiałów sprawia, że pomieszczenie jest jednocześnie przestronne i przytulne. Rolety rzymskie cechuje ogromny wybór wzorów i kolorów. Nie muszą mieć one jednolitej powierzchni, jeżeli chcemy możemy wybrać kwiecisty wzór, bądź klasyczne pasy czy kropki. Dobór tkaniny, ma duży wpływ na dodatkowe zastosowanie.

Zmieniając materiał rolety rzymskie mogą stać się zamiennikiem zasłon lub firan. Dzięki temu można wykorzystać je nie tylko w całkowicie nowoczesnych wnętrzach, świetnie sprawdzą się przy klasycznych aranżacjach.

W jakich pomieszczeniach sprawdzają się najlepiej?

Właściwie nie istnieje pomieszczenie, do którego rolety rzymskie nie będą pasować. Stosując je w salonie, który jest miejscem spędzania wolnego czasu z rodziną czy z przyjaciółmi, mamy możliwość doskonałej regulacji przepuszczalności światła. Jednocześnie delikatne wpuszczenie promieni słonecznych pozwoli na stworzenie przytulnego klimatu. Znacznie zwiększy to komfort przebywania w pokoju. Pomieszczenia dziennego użytku nie mogą być całkowicie zaciemnione, gdyż stwarzają wrażenie ciasnych, ponurych i nieprzyjemnych. Transparentny materiał również się nie sprawdzi ponieważ nie będzie osłaniał nas przed promienieniami słonecznymi.

Rolety rzymskie doskonale sprawdzają się również w sypialni. Podobnie jak w przypadku zwijanych rolet w kasecie należy dobra odpowiedni materiał, który będzie zaciemniał pomieszczenie. Dopasowana grubość tkaniny, którą wybierzemy będzie w znacznym stopni oznaczała jak będzie zaciemnione naszą sypialnie. Dodatkowo warto wybierać kolory ciemne, które zmniejszają przepuszczalność promieni słonecznych.

Różnorodność kolorów i wzorów, które dostępne są w ofercie pozwalają zamontowanie rolet rzymskich w każdym pomieszczeniu. Doskonale sprawdzają sie w nowoczesnych wnetrzach, gdzie pełen wystrój jest na wysoki połysk jak i domach stworzonych w stylu farmerskim. Nie ma żadnych przeszkód, by wykorzystać je w pokoju dzieciecym dobierajac tkaninę w postacie z bajek. Ich zastosowanie nie ma ograniczeń, a ich niezwykły charakter pozwoli na odświeżenie wnętrza.

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami z SURMA – Systemy osłon