W jaki sposób wybrać męski zegarek aby nie wydać fortuny?

Kupno taniego zegarka nie powinno nam nastręczać żadnych trudności. Wystarczy udać się do pierwszego lepszego sklepu i wybrać najtańszy produkt w asortymencie. Co, jeśli jednak chcemy tanio kupić porządny i dobry męski zegarek do codziennego użytkowania? Wtedy sprawa się nieco komplikuje, ale misja ta nie jest skazana z góry na porażkę.

Zegarek na konkretną okazję

Przede wszystkim musimy zdać sobie sprawę, że zegarki, jak każdy element ubioru podlegają prawom mody i okoliczności. Różne zegarki o różnych wartościach będą pasować do konkretnych sytuacji stylizacji. O ile zatem możemy mieć kłopot z zakupem taniego eleganckiego zegarka, który będzie pasował do garnituru i biznesowej kolacji, to nie powinniśmy mieć takiego, gdy nasz zegarek ma nam służyć w pracy czy podczas wypoczynku. Jeśli szukamy zegarka sportowego, to idealnym rozwiązaniem będą na przykład zegarki wykonane w całości z gumy. Są one zazwyczaj wodoszczelne i odporne na ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Jednocześnie posiadają wiele funkcji, które zaprogramowane zostały w droższych metalowych urządzeniach. Gdy szukamy zegarka, który będzie nam służył w pracy lub przy codziennych aktywnościach, to przede wszystkim zwróćmy uwagę na jego wykonanie. O cenie urządzenia często decydują detale. Zegarek może być na przykład wykonany z tytanu, co podnosi jego wartość o kilkadziesiąt procent. W odróżnieniu od stali jest to bowiem materiał odporniejszy na zgniecenia czy uszkodzenia i też lżejszy. Jednak w odbiorze dla osoby trzeciej różnica ta nie będzie aż tak widoczna, a my zaoszczędzając kilkaset złotych, musimy po prostu bardziej uważać na nasz zegarek.

Zegarki a moda

Zegarek jak większość produktów związanych z codziennym ubiorem podlega, jak wspomnieliśmy modzie. Dlatego z gruntu wykluczmy modele, które są szczególnie mocno reklamowane i promowane w magazynach branżowych czy ogólnie w mediach. Cena, jaką zapłacimy przy ich zakupie, jest bowiem sztucznie zawyżona, nawet o dwadzieścia do czterdziestu procent, tylko i wyłącznie dlatego, że model ten jest aktualnie uznawany za trendy. Nie ma to nic wspólnego z samą jakością zegarka ani jego funkcjonalnością. Możemy zaoszczędzić dużo pieniędzy, jeśli rozejrzymy się za starszymi modelami, które królowały na parkietach dwa czy trzy lata temu, ale ich jakość nie zmieniła się i nadal są dobrym wyborem, jeśli chodzi o trwałość i wytrzymałość. Zdecydowanie powinniśmy za to wystrzegać się kupowania podróbek. Posiadanie podróbki słynnej marki nie uczyni nas bardziej eleganckimi, a jeśli nawet to na krótką metę i tylko w oczach tych, którzy na tej elegancji zwyczajnie się nie znają. Jednocześnie mamy prawie stuprocentową pewność, że taki produkt nie będzie nam służył zbyt długo i po sezonie lub dwóch po prostu się zepsuje, a nikt nie da nam gwarancji na podrobiony sprzęt.

Szkiełko i inne szczegóły zegarka

Spore oszczędności możemy uzyskać, rezygnując z niektórych elementów wykończenia, które, choć mają wpływ na klasę i jakość mechanizmu, to jesteśmy się w stanie bez nich obyć. Przykładem jest tu choćby szkiełko. Zastosowane z najwyższej półki szkiełko szafirowe potrafi podnieść cenę zegarka o jedną trzecią. Zdecydujmy się zatem na szkiełko mineralne, które łatwiej ulega zarysowaniom, ale jest dużo tańsze. Zdecydujmy się też na bransoletkę zamiast paska. Jest równie elegancka, a jednocześnie jej żywotność jest zdecydowanie dłuższa niż jakiekolwiek innego zapięcia. Pasek bowiem bardzo źle reaguje na wilgoć czy w ogóle wodę oraz wchłania pot i perfumy stosowane na naszym ręku. Efektem jest obowiązkowa wymiana zapięcia, która bywa kosztowna i męcząca.

Zobacz też http://zegarkidrewniane.pl