Sprzęt poleasingowy, czyli sposób na firmowe zakupy

Szukasz dobrej jakości sprzętu do specjalistycznych zastosowań, ale nie dysponujesz środkami finansowymi na zakup nowych maszyn i urządzeń? Dobrym sposobem na wyposażenie firmy w profesjonalne urządzenia są aukcje poleasingowe. Nabędziemy na nich maszyny, pojazdy i urządzenia, które znajdują się w dobrym stanie technicznym, a do tego dostępne są w atrakcyjnych cenach.

Używany sprzęt z wyższej półki

Poleasingowe maszyny mają zwykle podobną historię. Były używane w firmach jako sprzęt do pracy, a po zakończeniu okresu leasingowania nie zostały wykupione na własność przez dotychczasowych użytkowników i trafiły do sprzedaży na rynku wtórnym. Co cechuje tego rodzaju sprzęt? Zwykle są to urządzenia klasy profesjonalnej, co oznacza, że są trwałe, mają wysokie parametry techniczne i świetnie sprawdzają się w zastosowaniach komercyjnych. Mają różny stan i przebieg, ale zazwyczaj jest to względnie nowy sprzęt, który był użytkowany przez okres nie dłuższy niż 3-5 lat. Decydując się na taki zakup, możemy więc wyposażyć firmowe zaplecze w dobrej klasy urządzenia przy niewielkich kosztach.

Poleasingowe oferty

Jakie rodzaju sprzęt pochodzący z leasingu znajdziemy na rynku wtórnym? Oferta jest bardzo różnorodna. Kategoria, która cieszy się największa popularnością (nie tylko wśród podmiotów gospodarczych), to różnego rodzaju pojazdy. Wśród nich są samochody osobowe różnych typów, dostawczaki, ciężarówki, a także pojazdy specjalistyczne (np. budowlane i rolnicze). Inne popularne sprzęty poleasingowe to sprzęt IT: komputery, stacje robocze, kserokopiarki, drukarki, monitory, laptopy i serwery. Większość z nich to markowy sprzęt biurowy. Nie ma wygórowanych parametrów, ale cechuje się wysoką wytrzymałością. Inne poleasingowe wyposażenie to między innymi urządzenia wykorzystywane w fabrykach, firmach usługowych, np. warsztatach samochodowych, salonach fryzjerskich, drukarniach, stolarniach i punktach gastronomicznych. To również mniejsze narzędzia elektrotechniczne wykorzystywane w codziennej pracy fachowców.