Najlepsze inspiracje – paznokcie z akwarelowym zdobieniem

Odpowiedni pomysł na paznokcie to często połowa sukcesu, jeśli chcesz zrobić efektownym manicure. Przede wszystkim dlatego, że wzorów i zdobień jest całe mnóstwo, ale wiele z nich jest zbyt skomplikowanych lub wymagają użycia konkretnych produktów, których możesz nie mieć. A co jeśli chcesz mieć stylizację „na już”? Jest na to sposób!

Prosty pomysł na paznokcie z wykorzystaniem produktów, które masz w domu

Akwarelowe zdobienie to prosty pomysł na paznokcie, do którego potrzebujesz tylko kilku rzeczy. Przede wszystkim lakieru — najlepiej białego, który będzie idealną bazą. Następnie kolorowych mazaków. Tak — zwykłych mazaków, których używasz w szkole lub w pracy! Na koniec odrobiny alkoholu i cieniutkiego pędzelka. Jeśli masz to wszystko, możesz zabierać się do pracy. Od czego zacząć?

Jak zrobić akwarelowe zdobienia na paznokciach krok po kroku?

Wykorzystując pomysł na paznokcie z akwarelowym zdobieniem, musisz stworzyć najpierw odpowiednią bazę. Pomaluj wszystkie paznokcie białym lakierem. Jeśli krycie nie jest wystarczające, nałóż jeszcze jedną warstwę. Kiedy wyschnie, weź kolorowy mazak i stwórz nim dowolne wzorki na paznokciach. Mogą to być kwiaty, wzory geometryczne albo totalna abstrakcja.

 

Następnie użyj pędzelka — zamocz go w alkoholu i dotknij delikatnie zdobienia na paznokciu. Wystarczy już odrobina, żeby wzór pięknie się rozpłynął. Możesz dawkować krople, uzyskując bardziej lub mniej intensywne kolory. Jeśli akwarelowa, cieniowana plamka zostanie okraszona żółtą lub pomarańczową kropką w środku, przybierze kształt pięknego rozłożystego kwiatu!

Na koniec możesz pokryć paznokcie warstwą bezbarwnego lakieru albo specjalnego topu, który zabezpieczy stylizację. I gotowe! Możesz ozdobić tak jeden paznokcie, dwa albo wszystkie. To zależy od tego, czy chcesz mieć na dłoniach delikatną ozdobę, czy wolisz zaszaleć i sprawić, że paznokcie będą rzucały się w oczy.

Gdzie znaleźć inspiracje? Paznokcie z efektownym wykończeniem

Internet jest pełen miejsc, przedstawiających najróżniejsze inspiracje. Paznokcie tam prezentowane to nie tylko gotowe stylizacje, ale także dokładne instrukcje krok po kroku, jak wykonać konkretne wzory. Wiele z nich możesz wykorzystać, używając produktów, które masz w swojej kosmetyczce i nie tylko. Akwarelowy manicure to świetny przykład na to, że masz w domu rzeczy, o których nawet byś nie pomyślała, szukając pomysłów na paznokcie, a które mogą się przydać podczas stylizacji.

Inspiruj się wszystkim dookoła, a dostrzeżesz szybko, że takich sposobów na prosty, szybki i oryginalny manicure jest znacznie więcej. Eksperymentuj i nie zniechęcaj się, jeśli coś nie wyjdzie Ci od razu. Wystarczy trochę wprawy i będziesz mogła stworzyć niepowtarzalne zdobienia, które pozwolą Ci wyróżnić się z tłumu. Powodzenia!