Szybkie randki – idealny sposób na znalezienie miłości dla zabieganych

Życie w biegu i notoryczny brak czasu nie ułatwiają poznawania ludzi, zawierania przyjaźni, a tym bardziej tych bliższych relacji. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji są szybkie randki.

Czy brak czasu to powód do samotności?

Nastały czasy, gdy każdy gdzieś się spieszy, większość dnia zajmuje praca, a każda wolna chwila przecieka przez palce. Nie zawsze jest wystarczająco dużo wolnego czasu, by wystarczyło go na jakiekolwiek dodatkowe aktywności. Poznawanie nowych osób, czy stworzenie związku jest wtedy nie lada wyzwaniem. Mogłoby się wydawać, że ten problem dotyczy jedynie mieszkańców mniejszych miejscowości z bardziej ograniczonymi możliwościami poznawania ludzi – nic bardziej mylnego. Nawet mieszkając w większym mieście, często nie ma możliwości poznania kogoś wartościowego, lub najzwyczajniej w świecie nie ma czasu na zawieranie nowych znajomości. Zabiegana osoba może oczywiście szukać miłości w sieci, ale zazwyczaj bez spotkania twarzą w twarz, które weryfikuje każdą znajomość, nie może stwierdzić, czy ktoś, komu poświęca resztki swojego wolnego czasu, jest tego warty.

Na szczęście od dłuższego już czasu istnieje i staje się coraz bardziej popularny speed dating, czyli szybkie randki dla singli z dużych miast. To spotkania dla singli, dzięki którym możliwe jest poznanie w krótkim czasie wielu osób w różnych grupach wiekowych, często o podobnych zainteresowaniach i spojrzeniu na świat. Na jednym spotkaniu można poznać nawet kilkanaście osób przeciwnej płci. Imprezy dla singli to świetne rozwiązanie dla każdego, kto nie ma na co dzień czasu na umawianie się na klasyczne randki, a zależy mu na poznaniu drugiej połówki.

W większości dużych miast, takich jak Wrocław, Kraków, Warszawa, Katowice, Poznań czy Gdańsk jest możliwość zapisania się na takie wydarzenie. Organizatorem spotkań jest portal MiniRandki.pl.  Wystarczy wybrać miasto, zgłosić chęć udziału i wybrać się na imprezę. W czasie randek liczy się pierwsze wrażenie, po odbyciu krótkich rozmów i wymianie najistotniejszych informacji każdy singiel decyduje, z którym rozmówcą chciałby się ponownie spotkać. Jeśli ktoś okaże zainteresowanie którąkolwiek z poznanych osób i wyrazi chęć kontynuowania znajomości po randce, a druga strona to odwzajemni, organizator udostępnia obu stronom kontakt do wybranka.

W jaki sposób spotkania dla singli mogą pomóc w znalezieniu miłości?

Szybkie randki to nie tylko oszczędność czasu i możliwość poznania nowych ludzi w miłej atmosferze, ale także anonimowość i bezpieczeństwo w cenie jednego drinka w barze, oraz gwarancja, że wśród uczestników spotkania nie trafi się osoba natrętna lub w nieodpowiednim wieku, a w przypadku braku zainteresowania nie ma uczucia rozczarowania – przecież rozmowa trwała jedynie kilka minut. Speed dating daje możliwość trafienia w każdym momencie na wyjątkową osobą i poznania bratniej duszy, która może stać się przyjacielem lub idealnym partnerem, a nawet towarzyszem na całe życie. To jeden ze skuteczniejszych sposobów poznawania ludzi, a znajomość zawarta na krótkim spotkaniu może być kontynuowana po imprezie już na własnych zasadach. Potwierdzeniem i zachętą jest każda pozytywna opinia wystawiana przez uczestników spotkań dla singli.

Co ciekawe speed dating nie jest zjawiskiem nowym, istnieje już ponad 20 lat, a jego początki miały miejsce w Stanach Zjednoczonych. Więcej o jego historii i początkach możesz przeczytać w tym artykule na Wikipedii.