Wózki dla dzieci, czym się kierować przy wyborze, by wybrać najodpowiedniejszy?

Wysokiej jakości wózki wyposażone w innowacyjne technologie, zapewniające najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfort jazdy oraz dodatkowe funkcjonalności, nie należą do tanich. Trzeba jednak pamiętać o tym, że jakość idzie w parze z ceną.

Na zakupie wózka nie należy nadmiernie oszczędzać, chodzi tutaj przecież o bezpieczeństwo i wygodę dziecka. Oczywiście nie trzeba kupować od razu produktu z najwyżej półki cenowej. Pojawia się wobec tego pytanie, na co powinno się zwracać uwagę przy wyborze wózka dziecięcego, aby zakup okazał się trafiony. Pora zastanowić się nad tym, jak znaleźć idealny model wózka dla swojego maluszka.

Co ma znaczenie przy wyborze wózka dziecięcego?

Wózki dziecięce dostępne są w tak wielu wariantach do wyboru, że wręcz trudno zdecydować się na konkretny model. Pierwsza kwestią jest określenie preferowanego rodzaju wózka, bo możliwości jest wiele. Przez pierwsze miesiące życia najlepiej sprawdza się wózek głęboki, który umożliwia komfortowe prowadzenie dziecka w pozycji leżącej. Najlepszym wyborem będzie wózek modułowy, który można rozłożyć na kilka części. Długoterminowym zakupem jest spacerówka, niezwykle mobilna, lekka, pozwalająca na przyjęcie przez dziecko pozycji półsiedzącej. Świetną opcją będzie też wózek wielofunkcyjny, który można dopasować do zmieniających się potrzeb i preferencji. Trzeba jednak liczyć się z tym, że tego typu wózek będzie masywny i dosyć ciężki, trudniejsze do wnoszenia, zajmie więcej miejsca. Aktywnym rodzicom polecić można wózek do biegania, z bardzo dobrą amortyzacją, odpowiednio dobranymi kołami, niezwykle mobilny.

Przy wyborze wózka dziecięcego zawsze należy mieć na uwadze jego wagę, bo to właśnie ona wpływa na jego zwrotność. Mobilny i lekki wózek będzie zdecydowanie łatwiejszy w transporcie. Nie trzeba martwić się tym, że pojawią się problemy z wniesieniem go do auta czy mieszkania na piętrze. Na uwadze powinno się mieć także rozmiary wózka, które decydują o tym, ile zajmie on miejsca podczas przechowywania i transportu. Bardzo ważna jest kwestia amortyzacji, która wpływa na komfort przewożenia dziecka. Uniwersalnym wyborem będzie amortyzacja sprężynowa, w przypadku której można regulować twardość zawieszenia, dopasować do każdego rodzaju nawierzchni. Znaczenie ma również liczba kółek, co decyduje o zwrotności i mobilności wózka. Bezpieczniejsze są modele czterokołowe, zapewniające komfort jazdy. Rodzaj kół także jest istotny, mogą być piankowe lub pompowane. W zależności od wybranych łożysk, obrót kół będzie pełny lub ograniczony. Rozmiar kół należy dopasować do powierzchni, po jakiej będą się one najczęściej poruszać. Małe koła pozwalają na swobodne manewrowanie i świetnie sprawdzą się na płaskiej powierzchni. Z kolei do jazdy po nierównościach zdecydowanie lepsze będą większe i pompowane koła, które dobrze amortyzują wstrząsy.

Sprawdź więcej na Vexpi