Wynajem aut na minuty – na czym to polega?

Współczesne usługi transportowe dostępne są w różnych formach. Jedną z nich wynajem samochodów na minuty. To znakomita alternatywa dla transportu publicznego oraz prywatnych przewoźników funkcjonujących na terenach dużych miast.

Samochód na minuty – jak działa system?

System współdzielonych aut ma sporo zalet. Przede wszystkim z jednego samochodu w ciągu doby korzysta wielu kierowców – jest on w stanie zastąpić nawet 10 prywatnych aut, co sprzyja rozładowaniu natężenia ruchu i ogranicza emisję spalin. Wynajem minutowy to forma krótkoterminowego najmu pojazdów – z tą różnicą, że w przeciwieństwie do usługi w trakcyjnej formule w tym przypadku nie ma konieczności zawierania żadnych pisemnych umów. Wystarczy aplikacja PANEK CarSharing, którą trzeba zainstalować na smartfonie i zarejestrować się w niej.

Samochód na minuty – aplikacja to podstawa!

Wspomniana aplikacja przeznaczona jest zarówno na telefony z systemem Android, jak i na iPhone’y. Można założyć w niej konto klienta indywidualnego lub biznesowego, w zależności od konkretnych potrzeb. Bez aplikacji nie ma opcji otworzenia samochodu. Jest ona też potrzebna m.in. do zakończenia najmu, zgłaszania nieprawidłowości, lokalizowania wolnych samochodów oraz uiszczania opłat. W trakcie zakładania konta należy zarejestrować kartę płatniczą. Oczywiście trzeba mieć też ważne prawo jazdy – jego skan wymagany jest podczas rejestracji. 

Samochód na minuty – o tym trzeba wiedzieć!

Warto pamiętać, że nie każdy samochód da się wypożyczyć na minuty. Jeśli kogoś interesuje np. bus do wynajęcia, musi poszukać innej formy najmu – w takim układzie zazwyczaj zawierana jest standardowa umowa krótkoterminowa odnoszącą się do najmu na okres do miesiąca. W skład współdzielonej floty wchodzą nowoczesne i funkcjonalne samochody znanych marek przystosowane do typowo miejskiej jazdy. Wypada też podkreślić, że omawiana usługa póki co jest dostępna wyłącznie w dużych miastach, ale nie jest wykluczone, że za jakiś czas pojawi się i mniejszych ośrodkach miejskich.