Zdrowe herbaty na wiosnę

Wiosna to czas, kiedy życie na zewnątrz budzi się do życia. My też wtedy chętniej wychodzimy na dwór, zaczynamy ćwiczyć i zmieniać swoje nawyki żywieniowe, aby stracić zbędne kilogramy, czy poprawić wygląd swojej skóry po zimie. Często też zaczynamy zwracać uwagę na swoje zdrowie. Dlatego sięgamy po produkty, które dostarczają wielu cennych wartości odżywczych i jednocześnie pomagają zadbać o wygląd skóry oraz dobre samopoczucie. Prym tutaj wiodą przede wszystkim różnego rodzaju herbaty i napary ziołowe. Po które z nich warto sięgać częściej?

Herbata z pokrzywy – czy warto ją pić?

Pokrzywa większości z nas kojarzy się z parzącym „zielskiem”, które rośnie na łąkach, w lasach i ogrodach. Często traktujemy ją jak chwast, ale warto wiedzieć, że ma ona wiele właściwości prozdrowotnych (zobacz również „Lecznicze właściwości herbaty z pokrzywy„).

Pokrzywa przede wszystkim wpływa korzystnie na układ moczowy, wspomaga leczenie kamicy nerkowej i pomaga oczyścić organizm ze szkodliwych substancji. Przeciwdziała zatrzymywaniu wody w organizmie, co sprzyja również odchudzaniu. Co ciekawe, herbata z pokrzywy zalecana jest również jako wsparcie w terapii chorób reumatycznych czy chorobach dermatologicznych, szczególnie wśród młodych osób. Więcej informacji o herbatach ziołowych można znaleźć na stronie herbata.info.

Zielona herbata – idealna na wiosnę

Oprócz naparu z pokrzywy warto wiosną pić również zieloną herbatę. Jest to sprzymierzeniec osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie i zgubić kilogramy, które pojawiły się w czasie zimy. Herbata zielona korzystnie wpływa między innymi na układ krwionośny, a jej regularne picie zaleca się osobom, które mają problemy z wysokim poziomem cholesterolu.

Zielona herbata znana jest również ze swoich właściwości hamujących procesy starzenia się organizmu. Zawiera wysokie ilości substancji zwanych antyoksydantami, które wspomagają procesy walki z wolnymi rodnikami, które to odpowiadają za szybsze starzenie się. Warto też wspomnieć, że zielona herbata ma działanie orzeźwiające i lekko pobudzające, więc doskonale sprawdzi się również, kiedy za oknem pojawia się już wyższe, zbliżone do letnich temperatury.