Najlepsze maseczki do twarzy na wiosnę

Szara, zmęczona i sucha skóra to najczęstsze problemy z cerą po zimie. Skutecznym i wygodnym sposobem na wiosenną pielęgnację są maseczki do twarzy o działaniu nawilżającym, oczyszczającym bądź odżywczym. Hitem sezonu są maski w płachcie, które nie wymagają spłukiwania, a pozostałości kosmetyku wystarczy wklepać w skórę i pozostawić do samoistnego wyschnięcia.

Nawilżające maseczki do twarzy

Zimny wiatr, mróz i ostre zimowe słońce mogą spowodować, że cera na wiosnę będzie przesuszona. Suchą skórę skutecznie nawilżą maseczki na twarz z dodatkiem takich składników, jak: miód pszczeli, aloes, kokos, gliceryna czy zielona oliwka. Różnorodne kosmetyki pielęgnacyjne do każdego rodzaju cery oferuje Superkoszyk.pl, czyli tania drogeria internetowa.

Maseczka oczyszczająca do twarzy

Wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia skóry, zaskórniki czy wągry usuną maseczki węglowe. Węgiel aktywny zawarty w kosmetyku wykazuje silne właściwości bakteriobójcze, ściągające i oczyszczające. Maseczki do twarzy idealne sprawdzają się do pielęgnacji nie tylko cery zanieczyszczonej, ale i trądzikowej oraz tłustej. Spektakularny detoks cerze zapewni maseczka bąbelkowa, która w kontakcie z powietrzem wytwarza na jej powierzchni delikatną pianę, która wnika w głąb skóry i skutecznie usuwa z niej wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia.

Odżywiające maseczki do twarzy

Cera zmęczona i poszarzała wymaga odżywienia. Aby skóra twarzy nabrała promiennego wyglądu i zdrowego kolorytu, warto sięgnąć po maseczki na twarz z dodatkiem takich składników, jak: śluz ślimaka, olejek rozmarynowy, płynne złoto, ekstrakt z pereł, szpinak, pietruszka czy dzika róża. Do cery silne podrażnionej, np. zimnym powietrzem czy ostrym słońcem, można zastosować maski o zawartości, np.: brązowej lub białej glinki, miłorzębu japońskiego czy kasztanowca. Kosmetyk, oprócz odżywienia i poprawy kolorytu cery działają kojąco na różnego rodzaju podrażnienia  i zaczerwienienia.

Maseczki w płachcie

Maseczki w płachcie to wygodny sposób na poprawę wyglądu cery. Maski w postaci delikatnego jedwabnego płatu przeznaczone są do pielęgnacji skóry z różnymi problemami, takimi jak: trądzik, przebarwienia, zmarszczki, sucha skóra, szara cera, zaskórniki i wągry. Maseczkę wystarczy nałożyć na oczyszczoną i suchą skórę twarzy. Po zdjęciu maski, pozostałości kosmetyku wystarczy wklepać w cerę, ponieważ nie wymagają one spłukiwania. Maseczki do twarzy, jak i inne kosmetyki pielęgnacyjne czy tanie perfumy, można kupić bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem drogerii internetowej.