Czy warto kupować auta poleasingowe?

Samochody poleasingowe zwykle nie są kojarzone zbyt dobrze. Jednak mogą być znacznie lepszym wyborem od innych modeli dostępnych na rynku dla wymagającego klienta.

Leasing jest jedną z najczęściej wybieranych form finansowania dla biznesu. W ramach umowy leasingowej firma otrzymuje wtedy pojazd, który może użytkować w zamian za opłacanie rat leasingowych. Czas leasingu trwa zwykle od 2 do 3 lat. Po tym czasie samochód może być wykupiony albo wrócić do firmy leasingowe. Samochody, które nie są wykupowane przez firmy, trafiają ponownie na rynek – możemy znaleźć je w wielu salonach specjalizujących się w sprzedaży aut z drugiej ręki, ale niekiedy też bezpośrednio w firmach leasingowych.

Samochody poleasingowe są zwykle kojarzone jako mocno wyeksploatowane i wymagające poważnych inwestycji. Rzeczywiście, w porównaniu do prywatnych aut najczęściej mają one większe przebiegi, co też przekłada się na ich stan techniczny, ale zakupienie auta poleasingowego może być też dobrym wyborem. Dlaczego?

Przede wszystkim dużym plusem jest dokładna informacja o stanie technicznym pojazdu oraz jego historii. Leasingowane są auta z polskiej dystrybucji, serwisowane w ASO, dlatego nie ma ryzyka kupna pojazdu w nieznanej kondycji. Auta są też sprawdzane przed wystawieniem na sprzedaż – wykonuje się dokładne przeglądy, a wyniki są również do wglądu przez klienta. Co więcej, na pojazd można dostać gwarancję sprzedającego.

Warto przy tym wskazać, że jeśli poszukujemy dobrego auta używanego w niskiej cenie w komisach, na giełdach czy przez portale ogłoszeniowe, istnieje o wiele większe ryzyko, że pojazd będzie znacząco odbiegał swoim stanem rzeczywistym od opisu sprzedającego. Zatem przy kupnie auta poleasingowego jego stan mamy przed sobą jak na dłoni – to pozwala na łatwiejsze podjęcie decyzji.

Jeśli chodzi o dobre auta poleasingowe Warszawa jest jednym z wielu miast, gdzie możemy znaleźć je w szerokim wyborze. Z propozycjami można zapoznać się w salonach dealerskich oraz w salonach aut używanych, a także na ich stronach internetowych.