Gdzie można kupić przystępne cenowo mieszkanie w Gdańsku?

Gdańsk to jedno z miast o dobrze rozwiniętym rynku nieruchomości. Do dyspozycji mamy szeroką gamę mieszkań nowych i używanych, które doskonale nadają się jako inwestycja. Na co jednak warto zwrócić uwagę wtedy, gdy liczą się przystępne ceny?

Nie każdy dysponuje sporą sumą na zakupienie własnego mieszkania. Nadal dużą część Polaków musi zaciągać kredyty, aby przeprowadzić się na swoje. Gdańsk, jako jedno z miast o najdroższych nieruchomościach w całym kraju, wymaga sporej inwestycji. Są jednak sposoby, aby zmniejszyć wysokie koszty.

Na koszt zakupu nieruchomości wpływa przede wszystkim jego lokalizacja – w Gdańsku najdroższe mieszkania czekają w ścisłym centrum. Ceny mogą dochodzić tam nawet do poziomu 11-15 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Mieszkania w Śródmieściu najczęściej kupowane są przez inwestorów, którzy następnie przeznaczają je na wynajem dla turystów.

Jeśli chodzi o najniższe ceny, warto zwrócić uwagę przede wszystkim w dzielnicy Piecki-Migowo, która nazywana jest również gdańską Moreną. Tam koszt jednego metra kwadratowego to około 6 tysięcy złotych, dlatego to przystępna cena dla osób chcących zamieszkać w Gdańsku, ale bez ponoszenia wysokich kosztów.

W innych dzielnicach Gdańska ceny wahają się od około 7 tysięcy złotych do 9 tysięcy złotych za metr kwadratowy.

Warto przy tym zaznaczyć, że wyższa cena ca metr kwadratowy dotyczy mieszkań mniejszych – gdy będziemy chcieli zakupić nieruchomość o większym metrażu, wtedy cena w przeliczeniu na metr będzie korzystniejsza niż przy kawalerce.

Jeśli chodzi o używane oraz mieszkania na sprzedaż Gdańsk ma ceny na dość podobnym poziomie – niekiedy nieruchomości z drugiej ręki są nieco tańsze. Niższe ceny możemy uzyskać także w mieszkaniach przeznaczonych do remontu, ale warto przekalkulować, czy ich zakup nam się opłaca.

Podsumowując, ceny nieruchomości w Gdańsku wynoszą od około 6 tysięcy złotych za metr kwadratowy nawet do kilkunastu tysięcy złotych za metr. Aktualne oferty można zobaczyć już teraz na stronach deweloperów oraz portalach ogłoszeniowych.