Jak zapłacimy w Internecie w 2018?

2018 rok to rok, w którym wzrasta rola Internetu, jeśli chodzi o dokonywanie operacji płatniczych. Wprowadzane zostają nowe innowacje, a także doskonalone są standardy znane dotychczas. Operatorzy płatności korzystają z tak zwanych serwerów dedykowanych, co podnosi bezpieczeństwo poszczególnych transakcji.

Metody płatnicze w 2018 roku

Mijający, pierwszy kwartał tego roku wyraźnie wskazuje, że coraz więcej osób wykorzystuje Internet do robienia opłat. Co ciekawe, w przypadku e – płatności często wykorzystuje się usługi mobilne. Można już teraz zauważyć, że pojawiło się dużo aplikacji na telefony komórkowe przy pomocy których można opłacać rachunki, kupować w sklepach www, czy dokonywać wielu innych, równie korzystnych transakcji. Konsumenci podkreślają, ze jest to dla nich bardzo wygodne.
Popularne metody płatnicze to: przelewy internetowe, płatności za pomocą kart kredytowych, płatności sms, płatności za pośrednictwem portfeli internetowych,
czy płatności za pobraniem. Rozwija się też poziom portali płatniczych, co wyraźnie widać na przykładzie portalu Przelewy24.pl, za pomocą którego można dobrać dowolną metodę płatności, spośród wielu kanałów płatności. W serwisie tym użytkownicy mogą liczyć na: bezpieczne operacje kartami, szybko zrealizowane przekazy pieniężne i wdrażanie rozwiązań mobilnych. Wszystkie transakcje są też bezawaryjne.

Coraz częstsze zjawisko: płacenie online

W 2018 roku coraz częściej można spotkać się z płaceniem rachunków online, korzystaniem ze sklepów online, dokonywaniem płatności za usługi dodatkowe oraz z wieloma innymi transakcjami, wykonywanymi w sieci. Można więc mieć pewność, że do końca roku zbyt wiele na tym polu nie zmieni się. Polacy nadal chętnie będą płacili w Internecie, ponieważ widzą, że sklepy oraz portale płatnicze z których korzystają są na coraz większym poziomie. Dlatego, już teraz można śmiało stwierdzić, że rola płatności online zwiększa się w dużym tempie. I raczej nic nie wskazuje, by na tym polu pojawiły się zahamowania.