Czym są wagi paletowe

Wagi przemysłowe, jak pewnie dobrze wiesz dzielą się na wiele rodzajów. Platformowe, samochodowe, magazynowe, oraz wagi do palet zwane paletowymi. W tym artykule skupimy się głównie na tych ostatnich. Co wyróżnia wagi paletowe? Co wyróżnia je na tle innych wag przemysłowych? I dlaczego tak istotne jest zadbanie o legalizację?

Wagę paletową najłatwiej znaleźć w magazynach, nic dziwnego w końcu tutaj znajdzie najwięcej zastosowań. Dzięki temu że waga do palet jest stosunkowo niewielka w porównaniu do innych wag przemysłowych, oraz jest dość lekka, często wykorzystuje się ją jako wagę mobilną. Dlatego też zdecydowana większość wag paletowych na rynku, posiada uchwyt oraz rolki transportowe dzięki którym, nie są one przymocowane na stałe wybranego miejsca twojej działalności, a relokacja ich nie jest skomplikowana. Ponadto dzięki jej niewielkim wymiarom może znaleźć zastosowanie w przedsiębiorstwach gdzie jest niewiele miejsca na prowadzenie biznesu.. Niewielkie rozmiary, oraz mobilność sprawiają że nie ma większych problemów z przechowywaniem takiej wagi.

Wybierając wagę do palet dla swojej działalności warto zwrócić uwagę na ilość czujników mierzących masę, po to żeby pomiary twojej wagi były jak najbardziej precyzyjne, w końcu zależy ci na tym aby twoje produkty były dokładnie opisane prawda ?

Oczywiście nie jest to jedyny warunek wyboru odpowiedniej wagi, ważne jest też czy będzie ona do użytku na dworze czy w może wewnątrz twojej firmy. Wagi paletowe różnią się materiałem, z którego są wykonane, jednym z najbardziej powszechnych materiałów jest stal malowana proszkowo. Możesz również wybrać wagę ze stali nierdzewnej, pomimo wyższej ceny sprawdzi się doskonale, jej niewątpliwym plusem będzie również możliwość wykorzystywania jej pod gołym niebem. Warto pamiętać że niektóre branże rządzą się specyficznymi przepisami, dotyczy to również wag wykorzystywanych na przykład w branży spożywczej oraz chemicznej. W przepisach tych określone są często parametry oraz materiał z którego waga powinna być wykonana. Należy równie dobrać odpowiedni udźwig wagi, do wykonywanej profesji.

Istotnym elementem też jest zadbanie o to żeby kupić wagę z legalizacją, ponieważ nie można zalegalizować wagi, która została wyprodukowana bez legalizacji.

Wagę która posiada legalizacje poznamy po specjalnym oznaczeniu, ulokowanym przy tabliczce znamionowej wagi, oznaczenie to przypomina literę „M”. Waga musi posiadać aktualną legalizacje. Jeżeli waga nie posiada legalizacji, lub jest ona nieaktualna, zabronione jest wykorzystywanie jej w działalności gospodarczej.