Jak przygotować się na jesień?

Wrzesień to szczególny miesiąc. Choć według kalendarza nadal trwa lato, to w powietrzu czuć już jesienne nuty, z brzóz opadają pierwsze złote liście, a żurawie powoli przygotowują się do migracji. Dla wielu osób wrzesień oznacza nowy start, w końcu wtedy rozpoczyna się kolejny rok szkolny. To idealny czas na podsumowanie wakacji i przygotowania do jesieni. Sprawdź, jak to zrobić!

Zadbaj o zdrowie!

Lato to bardzo intensywny czas, który spędzamy głównie na beztroskiej zabawie. Przed jesienią warto pomyśleć o swoim zdrowiu. Na początek koniecznie zrób podstawowe badania laboratoryjne, udaj się do dentysty i ginekologa. Pamiętaj o umówieniu się na USG piersi. Nie bój się – zabieg jest bezbolesny i bezinwazyjny. Wrzesień to także idealny moment na wzmocnienie odporności przed nadchodzącą zimą.

Warto poświęcić trochę czasu na to, żeby sprawdzić, jak się ma nasz organizm po letnich aktywnościach. Regularne badania to najlepsza profilaktyka!

Przygotuj otoczenie na jesień

Przed jesienią warto zadbać o uporządkowanie przestrzeni wokół siebie. Wrzesień to odpowiedni czas na to, aby schować letnie akcesoria i ubrania. Ulubione buty zanieś do szewca, aby je odnowił, wyrzuć zniszczone i znoszone ubrania, a delikatne, letnie rzeczy wypierz i umieść w dedykowanych pudełkach.

Porządki zrób także w torebce. Znalezione muszelki i kamyki połóż na półce, jako pamiątkę po letnim okresie. Wytrzep piasek, wyrzuć stare bilety czy paragony i przygotuj miejsce na nowe doświadczenia.

Zapisz się na jakieś zajęcia

Wrzesień niezmiennie kojarzy się z początkiem czegoś nowego. To także idealny moment, aby zacząć naukę czegoś nowego. Co powiesz na język hiszpański? A może taniec flamenco? To świetny sposób na jesienną chandrę – na pewno nie pożałujesz!

Postaw sobie wyzwanie i wybierz coś, czego ani razu do tej pory nie robiłaś. Może odkryjesz w sobie nową pasję?

Kup jesienną wyprawkę

Choć brzmi to nieco infantylnie, to bardzo rozsądne rozwiązanie. Zadbaj o jesienną garderobę, zanim nadejdą chłodne poranki i wieczory. Wiele sklepów wprowadziło już do swojego asortymentu jesienne kolekcje, więc na pewno z łatwością znajdziesz idealne botki, płaszcz czy rękawiczki. Dzięki temu, że zadbasz o to odpowiednio wcześnie, ominą Cię kolejki i tłumy w sklepach.

Masz wszystko, czego potrzebujesz? Sprawdź, czy Twoje okrycie albo buty nie potrzebują odświeżenia oraz czy… na Ciebie pasują.

Odkryj coś nowego

Wrzesień to najlepszy moment na podróże i naładowanie baterii przed długimi, jesiennymi wieczorami. Rzym, Paryż, a może Londyn? Wybierz jedno z europejskich miast i wyjedź na weekend sama lub z przyjaciółką. Zwróć uwagę na to, że ceny za wakacje w tym okresie są znacząco niższe niż w letnim sezonie, więc przy okazji możesz sporo zaoszczędzić. Co więcej, w wielu miejscach jest mniej ludzi, dzięki czemu podróż jest bardziej komfortowa.

Wrzesień sprzyja zmianom. Wykorzystaj to i spraw, aby jesień była bogata w nowe i ciekawe doświadczenia. To najlepszy sposób na jesienną chandrę!