Jak skutecznie schudnąć?

Wielu osobom dieta odchudzająca wydaje się być bardzo trudna. W praktyce, każda osoba, która chce zgubić nadprogramowe kilogramy, musi przede wszystkim zmienić podejście do procesu odchudzania. Schudnąć generalnie nie da się z dnia na dzień. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia dieta, regularna aktywność fizyczna i zmiana nastawienia.

Wielu osobom dieta odchudzająca wydaje się być bardzo trudna. W praktyce, każda osoba, która chce zgubić nadprogramowe kilogramy, musi przede wszystkim zmienić podejście do procesu odchudzania. Schudnąć generalnie nie da się z dnia na dzień. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia dieta, regularna aktywność fizyczna i zmiana nastawienia.

Odchudzanie – od czego zacząć?

Na starcie warto się zastanowić nad tym, jaki w ogóle jest cel odchudzania. Poprawa własnego samopoczucia, chęć noszenia innych ubrań, a może kwestie zdrowotne mają tutaj podstawowe znaczenie? Im większa jest motywacja, tym łatwiej osiągnąć efekt. Odchudzanie jest skuteczniejsze wówczas, gdy odbywa się z wewnętrznej potrzeby. Wolniej chudną osoby, które są  pod wpływem presji otoczenia. Kolejnym elementem jest wybranie sposobu na odchudzanie. Ostatnio coraz więcej osób korzysta z usług dietetyków. Można też skorzystać z opcji cateringu dietetycznego. Warto też wprowadzić do swojej codzienności aktywność sportową.

Pomoc dietetyka jest konieczna? 

W teorii nie trzeba iść do dietetyka, aby rozpocząć proces odchudzania. Często jednak nawet zdrowa dieta i aktywność fizyczna nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. To niekiedy efekt braku wiedzy. Dieta jest zbilansowana wówczas, gdy dostarcza do organizmu wszystkie potrzebne mu składniki odżywcze. Musi być ułożona w oparciu o odpowiednie proporcje tłuszczów, białek, węglowodanów oraz błonnika. Inna dieta odchudzająca może skończyć się po prostu źle. Osoby, które nie posiadają wiedzy, powinny więc udać się po pomoc do osoby, która  ma w tym zakresie doświadczenie. Można też zdecydować się na catering dietetyczny. W wielu przypadkach również i w ten sposób można skorzystać z usług dietetyka.

Jakie są zasady zdrowej, zbilansowanej diety?

Zdrowa dieta to dieta zbilansowana. Musi ona zawierać odpowiednią ilość kalorii i prawidłowe proporcje składników odżywczych. W jej skład wchodzić powinny zboża z pełnego przemiału, jaja, nabiał, kasze, orzechy, owoce, warzywa czy źródła tłuszczy bogatych w NNKT. Jako przekąski stosować można suszone owoce, orzechy czy nasiona. Stosowanie takiej diety wymaga  oczywiście nieco wysiłku i bywa czasochłonne. Dlatego też wiele osób decyduje się na catering dietetyczny. Wówczas każdego dnia pod ich drzwi dostarczane są zdrowe, zbilansowane posiłki na cały dzień, które bez problemu zabrać można ze sobą do pracy lub szkoły. Za ich skomponowanie odpowiada doświadczony dietetyk. Dieta pudełkowa to świetne rozwiązanie dla osób zabieganych i zajętych na co dzień, które nie mają czasu na robienie zakupów i gotowanie.

Oczywiście trzeba pamiętać przy tym, że odchudzanie to proces długotrwały. Nie ma co liczyć na to, że w ciągu tygodnia lub miesiąca, zgubi się wszystkie nadprogramowe kilogramy. Nie należy wierzyć w diety cud, które z założenia mają prowadzić do szybkiej utraty wagi. Lepiej postawić na sprawdzone diety skomponowane przez specjalistów. Można w tym przypadku postawić na catering dietetyczny, który zadba o makroskładniki naszej diety.