Rynek pierwotny czy wtórny – pytanie wciąż aktualne

Rynek pierwotny czy wtórny? – to jedno z pierwszych pytań, na które muszą sobie odpowiedzieć osoby poszukujące mieszkań. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy i jak pokazują liczne badania – zarówno na rynku pierwotnym i wtórnym wciąż jest duży ruch. Oznacza to, że zarówno mieszkania nowe jak i „z drugiej ręki” stale cieszą się zainteresowaniem. Teraz trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, która opcja będzie najlepsza dla mnie

Mieszkania z rynku pierwotnego

Przewaga nowych mieszkań to głównie względy technologiczne. Począwszy od technologii budowania budynku, wykorzystanych materiałów, standardu wykończenia. Nowe mieszkania to szereg udogodnień, których próżno szukać w mieszkaniach z rynku wtórnego. Komfortowe i klimatyzowane windy, przestronne korytarze, podziemne i naziemne parkingi, całodobowy monitoring, ochrona – to tylko część udogodnień, które w nowym budownictwie są już absolutnym standardem.

Nowe mieszkania to również większy wybór metrażu, od bardzo małych mieszkań dla singli po ogromne apartamenty, a także komfortowy i funkcjonalny rozkład. Kiedyś nie przywiązywano do tego tak dużej wagi. Obecnie już na etapie planowania deweloperzy poświęcają wiele uwagi temu, by wydzielone lokale były jak najbardziej komfortowe.

Nowe mieszkania to idealny wybór dla osób ceniących komfort, wygodę i nowoczesne rozwiązania. Idealny wybór dla młodych rodzin z dziećmi, którym zależy na bezpieczeństwie.Jak ich szukać? Np. wpisując frazę nowe mieszkania na sprzedaż lublin.

Mieszkania z rynku wtórnego

Mieszkania z drugiej ręki też mają wiele plusów. To dobry wybór dla osób, które cenią dawny klimat i lubią mieszkania z duszą, w których widać ślad poprzedniej epoki. Choć oczywiście mieszkania z rynku wtórnego to nie tylko stare lokale, ale również nowsze budownictwo.

Ich ogromną zaletą jest to, że mają zdecydowanie więcej przestrzeni na zewnątrz. Kiedyś budowało się trochę inaczej, odstępu między blokami były większe, oddzielały je pasy zieleni. I to właśnie jest spora przewaga nad nowymi mieszkaniami – dużo terenów zielonych, drzewa które latem dają cień, mnóstwo trawy, osiedlowe parki i skwery.

Mieszkania z drugiej ręki to często mieszkania usytuowane bliżej centrum miasta. Jeśli więc komuś bardziej zależy na takiej właśnie lokalizacji to będzie dla niego dobry wybór. Cena tp kolejny argument przemawiający za mieszkaniami z rynku wtórnego. Przyjmuje się, że ich cena za metr kwadratowy jest zwykle nieco niższa od tych z rynku pierwotnego.

Mieszkania „z drugiej ręki” często są już urządzone. Jeśli styl i jakość wykończenia odpowiada nabywcy ma dużo mniej pracy remontowej. Są jednak tacy, którzy wolą urządzić wszystko od początku całkiem po swojemu i dla nich takie mieszkanie na gotowe nie jest dobrą opcją.