Sposób na gładką skórę

Masz dość tradycyjnych metod depilacji i marzysz o gładkiej skórze? Wypróbuj depilację laserową – to świetny sposób na piękną i gładką skórę bez wysiłku.

Depilacja laserowa nie bez powodu jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Zapewnia usunięcie niechcianych włosów z dowolnej części ciała. Co więcej, zabieg ten jest skuteczny, bezpieczny i wbrew pozorom dużo mniej bolesny, niż znane Ci tradycyjne metody depilacji.

Przebieg zabiegu

Depilacja laserowa polega na przyłożeniu do skóry głowicy lasera. Ten używając zjawiska selektywnej fototermolizy, niszczy strukturę cebulek włosowych, co zapobiega odrastaniu włosów. Jeśli jesteś wyjątkowo wrażliwa na ból, możesz poprosić na tym etapie o maść znieczulającą, która złagodzi dolegliwości.

Zabieg depilacji laserowej trwa mniej więcej od 30 minut do 2 godzin. Czas zabiegu jest uzależniony od tego, jakie miejsca na ciele depilujemy. By zabieg depilacji laserowej pozbawił nas większości niechcianych włosków, należy wykonać jego kilka serii, co parę tygodni. Ilość serii oraz odstępy między nimi są uzależnione od indywidualnych cech, takich jak gospodarka hormonalna organizmu, rodzaj włosów (te ciemne i grube usuwa się znacznie łatwiej) oraz miejsca, w którym rosną.

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg depilacji laserowej wymaga odpowiedniego przygotowania. Zaleca się na miesiąc przed unikać solarium, jak i opalania się. Skóra w czasie zabiegu nie powinna być opalona, bo laser do depilacji może taką skórę poparzyć, albo spowodować odbarwienia. Dobrym pomysłem jest wybranie się na depilację laserową jesienią, zimą, bądź wczesną wiosną. W ten sposób nasza skóra nie będzie opalona, a my będziemy idealnie gładkie na lato.

Oszczędności

Zabieg usuwania laserowo owłosienia jest prawdziwą oszczędnością w perspektywie długoterminowej. Taka inwestycja w urodę zwraca się w najbliższych latach, w których nie musisz kupować kremów, wosków, maszynek do golenia, pianek, depilatorów, czy umawiać się na kolejne wizyty w salonach kosmetycznych.

Więcej czasu

W okresie wiosennym i letnim spędzamy jeszcze więcej czasu na depilacji. Nie oznacza to jednak, że przez cały rok nie zamykamy się w łazience, by usuwać zbędne owłosienie. W zależności od wybranej metody efekty są mniej lub bardziej długotrwałe, jednak wciąż nie na tyle zadowalające, by na dłuższą chwilę zapomnieć o depilacji.

Szacuje się, że kobiety na depilację mogą poświęcać nawet 8 godzin miesięcznie. Daje to rocznie aż 96 godzin. Te kilka dni w roku mogłabyś przeznaczyć na coś innego, prawda?

Gładkie i piękne ciało 

Depilacja tradycyjna bardzo często wiąże się z wrastającymi włoskami, szorstką skórą, a także podrażnieniami. Wiele kobiet po takiej depilacji używa specjalnych kremów łagodzących, które nie zawsze w pełni radzą sobie z takimi skórnymi dolegliwościami. Po depilacji laserowej raz na zawsze możemy zapomnieć o takich problemach i cieszyć się piękną skórą zawsze i wszędzie!

Koniec bolesnych depilacji!

Warto wspomnieć, że wybranie depilacji laserowej to także koniec z bolesną depilacją tradycyjną. Zacięcie się żyletką, wyrywanie włosów depilatorem, ból przy plastrach z woskiem — pamiętasz to? Po depilacji laserowej z powodzeniem będziesz mogła to wymazać ze swojej pamięci.

Nikogo nie powinien dziwić fakt, że depilacja laserowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów. Zapewnia ona wygodę, oszczędność pieniędzy i czasu, a także rewelacyjne samopoczucie. Twoje ciało jest przez cały rok perfekcyjnie gładkie. Teraz możesz zapomnieć o mozolnej depilacji, która przynosiła bardzo krótkotrwałe efekty. Depilacja laserowa to jedna z najlepszych inwestycji w wygląd i świetne samopoczucie.