Wydruki wielkoformatowe – jak skutecznie zwiększyć widoczność swojej firmy?

Przestrzeń publiczna stała się jedną wielką tablicą ogłoszeniową. Dla jednych banery wielkoformatowe to szkodliwa ingerencja w naturalny krajobraz, dla innych skuteczne narzędzie marketingowe. Trzeba przyznać, że wydruki wielkoformatowe przetrwały próbę czasu i wszechobecną digitalizację. Firmy wciąż chętnie decydują się na reklamowanie za pomocą plakatów, billboardów czy nadruków na plandekach samochodowych. Jakie możliwości oferuje dziś drukarnia wielkoformatowa.

Druk wielkoformatowy- jak wpływa na rozwój przedsiębiorstwa?

Konkurencyjność – to hasło, którym często posługują się agencje reklamowe. Dla przedsiębiorców jest to najlepszy wskaźnik tego, jak zainwestowane w reklamę pieniądze przekładają się na zyski dla firmy. Być konkurencyjnym – co to znaczy? Dzięki drukarni wielkoformatowej możemy zrealizować swój pomysł na wypromowanie oferty lub produktu w skali, jaka sprawi, że firma stanie się lepiej rozpoznawalna. Wspomniana skala jest równie ważna jak sam pomysł. Kreatywny baner wielkoformatowy nie wystarczy, rozmiar i miejsce musi być dostosowane do potencjalnego odbiorcy.

Dlatego tak istotne jest dobre zaprojektowanie kampanii reklamowej. W parze z projektem musi iść dobrze dostosowany wydruk wielkoformatowy. Liczy się rozmiar i forma reklamy, czy komunikat, który chcemy przekazać światu ma być zlokalizowany na billboardzie, szklanej szybie wystawowej czy plandece samochodu. Ważna jest także technika, to ona zapewnia dzisiaj trwałość banerów wielkoformatowych, nasycenie kolorów, a także zwiększa spektrum kształtów i rodzajów powierzchni, które możemy pokryć nadrukiem.

Fot. Eye-Design – Druk wielkoformatowy Poznań

Wydruki wielkoformatowe – innowacja, w którą warto zainwestować

Wiemy już, że kreatywna reklama w formie druku wielkoformatowego pozwala zwiększyć rozpoznawalność marki i poprawić sprzedaż. Poświęćmy teraz chwilę technice druku wielkoformatowego, która zyskała miano innowacyjnej. Są to wydruki wielkoformatowe UV. Metoda ta polega na tworzeniu obrazu z tworzywa sztucznego, które utwardzane jest za pomocą promieniowania ultrafioletowego. Baner wielkoformatowy w tej technice jest wytrzymały i elastyczny, bardzo odporny na czynniki atmosferyczne i stale utrzymujący wysoką jakość kolorów. Z użyciem laminatu zabezpieczającego, wydruki wielkoformatowe UV mogą służyć nawet około 5-7 lat.

To świetna propozycja na wyprodukowanie reklamy firmy w ujęciu długofalowym. Najlepiej gdy komunikat na wydruku wielkoformatowym jest uniwersalny, prezentuje hasło, które nie zmieni się na przestrzeni lat. Wówczas reklama tego typu jest najbardziej opłacalna. Jeden baner wielkoformatowy UV w przekroju wielu lat okazuje się ekonomiczny dla firmy, a także mniej inwazyjny dla środowiska naturalnego, niż np. coroczne drukowanie plakatów papierowych.