Zalety cateringu w przedszkolu

Coraz więcej przedszkoli oferuje wyżywienie dzieci w formie cateringu. Rodzice nie zawsze są w pełni przekonani do takiej opcji, ponieważ panuje przekonanie, że smaczniejsze i zdrowsze jest jedzenie od przedszkola z własną kuchnią. Jak jest naprawdę?

Sentyment czy prawdziwa obawa?

Catering w przedszkolach i szkołach jest obecnie coraz bardziej powszechny, ale rodzice nierzadko mają obawy o to, czy jest on najlepszym wyborem. Własna kuchnia w placówkach tego rodzaju jest jednak coraz rzadziej spotykana. Wynika to przede wszystkim z faktu, że nie są one w stanie pozwolić sobie kosztowo na takie rozwiązanie – utrzymanie własnej kuchni jest poważnym wydatkiem, szczególnie dla mniejszych placówek.

W związku z tym zamiast jedzenia od kucharki dzieci otrzymują dania od firmy cateringowej.

Catering często nie kojarzy nam się zbyt dobrze – rodzice wskazują, że jedzenie od firmy cateringowej może być niezdrowe, mało smaczne i chłodne, ponieważ dostarczane jest do placówki, a nie gotowane na miejscu. Warto jednak wskazać, że jeśli chodzi o śniadania czy obiady w przedszkolu w Warszawie oraz w innych miastach, to właśnie catering jest często tym lepszym rozwiązaniem. Dlaczego? Przede wszystkim firma cateringowa jest wtedy w stanie zaoferować swoim klientom, czyli przedszkolom znacznie tańszą ofertę przy zachowaniu stale wysokiej jakości posiłków.

Firmy cateringowe.

Takie jak eduservice.pl, skupione na obsłudze placówek przedszkolnych i szkolnych zatrudniają dietetyków, którzy mają wiedzę i doświadczanie w dziedzinie żywienia najmłodszych, dlatego komponują dla nich takie posiłki, które spełniają wszystkie normy. Nie trzeba również obawiać się o smak – staranne dobrane produkty dają pyszne, lubiane przez dzieci dania, które są następnie dostarczane do placówek w specjalnych, podgrzewanych pojemnikach. Dzięki temu dzieci mają dostęp do świeżych i smacznych dań przez cały dzień.

Wobec tego catering w przedszkolach ma wiele zalet – to tanie.

Smaczne, pełnowartościowe posiłki dla najmłodszych. Warto jednak wskazać, że jakość cateringu jest tutaj kluczowa, dlatego w razie wątpliwości co do posiłków zawsze warto zgłaszać uwagi w placówce.