Oczyszczanie twarzy stało się skuteczniejsze po wprowadzeniu trendu, jakim jest stosowanie olejków. Co prawda wykorzystywano je do pielęgnacji już od setek lat, jednak dopiero od niedawna kosmetyki do twarzy z dużą zawartością olejków lub oleje w czystej postaci stały się popularne.
Dlaczego olejki do twarzy są skuteczne?
Kremy do oczyszczania zastępowane są olejkami z bardzo ważnego powodu – wysuszają skórę. Preparaty o silnym działaniu usuwają warstwę ochronną skóry w postaci sebum, która chcąc się obronić zaczyna produkcję większych jego ilości, co skutkuje powstawaniem trądzika, zaskórników i błyszczenia się skóry. Olejki charakteryzuje łagodne, aczkolwiek skuteczne działanie. Nie zatykają porów, nie uszkadzają ochrony naskórka, za to nawilżają skórę i nadają jej elastyczności.
Czy olejki są uniwersalne i nadadzą się do każdego rodzaju skóry?
Olejki mają różne działanie i różne zastosowanie, dlatego należy je dobierać ostrożnie dopasowując ich właściwości do powstałego problemu i obecnego stanu cery. Odpowiednie dla skóry suchej i normalnej będą olejki z awokado, pestek dyni czy z orzechów makadamia. Mają one działanie silnie nawilżające, poprawiają elastyczność skóry oraz zapewniają głębokie odżywienie. Natomiast do cery tłustej, mieszanej i trądzikowej zaleca się stosowanie olejków z dzikiej róży, z pestek winogron, olej migdałowy, arganowy, lniany, a także olejek z drzewa herbacianego – formuła stworzona przez Oriflame sprawia, że produkt ma właściwości antymikrobowe. Olejek nie wysusza i przynosi ukojenie podrażnionej skórze, a dodatkowo oczyszcza ją i reguluje procesy wytwarzania sebum.
Jak stosować oczyszczający olejek do twarzy?
Produkt można nakładać punktowo, tak jak to zaleca marka Oriflame w przypadku olejku oczyszczającego z drzewa herbacianego. Pozwala to zmniejszyć widoczność powstałych krostek. Doskonałe działanie wykazuje również w połączeniu z kremem, stosowany na noc. Ciekawą metodą na głębokie nawilżenie i poprawienie elastyczności skóry jest również masaż twarzy przy użyciu olejków.