W przypadku jakiej cery sprawdzą się olejki do twarzy?

Oczyszczanie twarzy stało się skuteczniejsze po wprowadzeniu trendu, jakim jest stosowanie olejków. Co prawda wykorzystywano je do pielęgnacji już od setek lat, jednak dopiero od niedawna kosmetyki do twarzy z dużą zawartością olejków lub oleje w czystej postaci stały się popularne.

Dlaczego olejki do twarzy są skuteczne?

Kremy do oczyszczania zastępowane są olejkami z bardzo ważnego powodu – wysuszają skórę. Preparaty o silnym działaniu usuwają warstwę ochronną skóry w postaci sebum, która chcąc się obronić zaczyna produkcję większych jego ilości, co skutkuje powstawaniem trądzika, zaskórników i błyszczenia się skóry. Olejki charakteryzuje łagodne, aczkolwiek skuteczne działanie. Nie zatykają porów, nie uszkadzają ochrony naskórka, za to nawilżają skórę i nadają jej elastyczności.

Czy olejki są uniwersalne i nadadzą się do każdego rodzaju skóry?

Olejki mają różne działanie i różne zastosowanie, dlatego należy je dobierać ostrożnie dopasowując ich właściwości do powstałego problemu i obecnego stanu cery. Odpowiednie dla skóry suchej i normalnej będą olejki z awokado, pestek dyni czy z orzechów makadamia. Mają one działanie silnie nawilżające, poprawiają elastyczność skóry oraz zapewniają głębokie odżywienie. Natomiast do cery tłustej, mieszanej i trądzikowej zaleca się stosowanie olejków z dzikiej róży, z pestek winogron, olej migdałowy, arganowy, lniany, a także olejek z drzewa herbacianego – formuła stworzona przez Oriflame sprawia, że produkt ma właściwości antymikrobowe. Olejek nie wysusza i przynosi ukojenie podrażnionej skórze, a dodatkowo oczyszcza ją i reguluje procesy wytwarzania sebum.

Jak stosować oczyszczający olejek do twarzy?

Produkt można nakładać punktowo, tak jak to zaleca marka Oriflame w przypadku olejku oczyszczającego z drzewa herbacianego. Pozwala to zmniejszyć widoczność powstałych krostek. Doskonałe działanie wykazuje również w połączeniu z kremem, stosowany na noc. Ciekawą metodą na głębokie nawilżenie i poprawienie elastyczności skóry jest również masaż twarzy przy użyciu olejków.